Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Dr. Sági István
Lehet hogy kicsit zavaros lesz amit írok, de már teljesen össze vagyok zavarodva!
Be adtam a NAV-nak az adóbevallásomat, amiben hibát találtak.
4 gyermekem van. Ebből az egyik már dolgozik, 3 tanul még. Igen ám, de az egyik gyermekem a 20 évet amikor betöltötte az oktatási intézmény már nem jelentette az Államkincstárnál, hogy még mindig a tanulójuk. Erről én mit sem tudtam!! Senki nem értesített róla!
Lehetséges hogy ezért nem kaphatom meg a nagycsaládos adókedvezményt???
Válaszát előre is köszönöm
Mária

Üdvözlöm!
Tanácsát kérném a következő ügyben.Alkalmazott vagyok egy cégnél(továbbiakban :KA),amely számítógép használati utalványt vesz “A” cégtől amit nekem mint alkalmazottnak béren kívüli juttatásként ad.Ezt az utalványt “B” cégnél tudom beváltani a megfelelő szolgáltatásra,aki ezért nekem 90% árengedményt ad és visszautal NEKEM!!!! névérték 90%-a készpénzt!Ez így szabályos?

T.Cím!
Felvilágosítást szeretnék kérni öröklési illeték ügyében.
Édesanyám 2014.12.-hó-ban meghalt.Egyedüli gyermek lévén az ingatlan részét(1/2) én öröklöm. Az ingatlan másik része, mivel édesapám már korábban meghalt az én nevemen van.A teljes ingatlan értéke 20 millió ft.Tudomásom szerint ha én öröklöm édesanyám részét,nem kell illetéket fizetni.Azonban én szeretném ha ez a feleségem nevére kerülne.A kérdésem is ezzel kapcsolatos:ebben az esetben keletkezik-e illeték fizetési kötelezettség?
Válaszukat előre is koszönöm!
H.Tibor

Tisztelt Dr.Sági István!
Nagyon szépen köszönöm a gyors és alapos választ!
Üdvözlettel H.Tibor

Férjem szervátültetett és rendszeres ápolásra szorult.Az új jogszabályok elvettél az ápolási díjamat.
Nincs munkaviszonyom és jövedelmem.Így biztosított sem vagyok.
Ha a férjem bejelentene mint eseti ápolót biztosított lennék e.
Vagy mi a megoldás arra hogy biztosított legyek.És mennyit kellene fizetnem
Köszönettel Vajayné Anna

Kérdésem, ami nem tudom a keretekbe fér-e. Az “Egyéni vállalkozói tevékenység megkezdésének bejelentése” c. nyomtatvány Adózással kapcsolatos adatok 1. 2 lapjának kitöltéséhez keresnék eligazítást, mit kell jelölnöm ha átalányadozást választok, és mit ha a KATA-t?.
??
Üdvözlettel,
Sz.É.

Tisztelt Címzett!
Ebben az évben,2014. máj.6.i nappal szűnt meg a munkáltatói jogviszonyom. Így máj.7.én regisztráltam az illetékes munkaügyi központban, ahol megállapították jogosultságomat álláskeresési járadékra.
A tegnapi nappal, (2014.május 18.) sikerült egyfajta alkalmi munkát találnom, ahol a napi bérem 4700 Ft lenne. Betartva az előírt szabályokat ( heti max. 5 nap folyamatos munka, havi max. 15 nap, és évi max. 90 nap) szeretném elvállalni a munkát.
A kérdésem, a jövőre vonatkozóan az lenne, hogy a jövő évi adó bevallásomban az alkalmi munkavállalásból származó jövedelmemet fel kell e tüntetnem? Ha igen, akkor az ehhez szükséges igazolást kérnem kell-e a munkáltatótól vagy automatikusan adnia kell(ene) ? A munkáltatónak származhat- e ebből (ha be kell vallanom ezt a jövedelmet) esetleg kára?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel és köszönettel:
Kovács Viktória

Tisztelt Címzett!

Abban kérném segítségét, hogy kézművesként (OKJ-s szőnyegszövő) milyen formai lehetőségeim volnának főállású tevékenység elkezdéséhez.
Mivel a jövedelmezőség a tevékenység beindításakor teljesen bizonytalan, átalányfizetéses adózási forma (egyéni vállalkozó, KATA) nem jöhet szóba. Olvastam az adószámos magánszemély fogalmáról, ami megfelelőnek tűnhet és amivel kapcsolatban a következő kérdéseim lennének:
– OKJ-s kézműves bizonyítvánnyal jogosult vagyok-e ilyet kérni
– mik a feltételei, mekkora éves jövedelemszintig működik
– van-e adómentes jövedelemszint (ami teljesen adómentes)
– ha havonta eladok néhány terméket, néhány tízezer forint értékben, az rendszeres tevékenységnek minősül-e (az a bizonytalanság is benne van, hogy akár hónapokig semmit se tudok eladni)
– üzemeltethetek-e saját weboldalt (webshopot) adószámmal vagy azt csak egyéni vállalkozóként

Válaszát köszönöm.

Üdv.
Sárvári Barbara

Tisztelt Dr. Sági István!

Köszönöm válaszát. Ezek szerint egyik forma sincs maximális bevételszinthez kötve?Tisztában vagyok vele, hogy kedvezőbb az adózás “másodállásként”, a kézművességet viszont főállás mellett nem lehet végezni idő hiányában sajnos..
A kérdésem az, hogy milyen tevékenység minősül rendszeresnek? Ha kiviszek a vásárra mondjuk 10 darab terméket (vásározni pedig csak legálisan, adószámmal vagy vállalkozóként lehet), és ebből eladok néhány darabot, a következő vásárig viszont hónapok telnek el (így bevétel nélkül), ahol szintén eladok egy-két darabot, de az is lehet, hogy egyáltalán nem adok el semmit hónapokig, ez így is rendszeresen végzett tevékenységnek minősül-e? Természetesen, ha bebizonyosodik, hogy meg tudok élni belőle, akkor tervezem az egyéni vállalkozás beindítását, csak a kezdeti-átmeneti idő áthidalása volna kérdéses.

Köszönöm válaszát.

Üdv.
S. Barbara

Tisztelt Dr. Sági István!

Köszönöm válaszát, a dokumentumban valóban sok mindent megtaláltam, amire kíváncsi voltam. Nem véletlen, hogy hazánkban sokan a kiskapukat választják.. Én megértem, hogy az állam nem hiszi el, hogy valaki havi 30e Ft-ból él, de egy tevékenység elkezdésekor meg kellene engednie, hogy annak felfutásáig az illető esetleges megtakarításaiból (leadózott jövedelméből) élhessen úgy, hogy a havi 30e Ft bevételéből ne kelljen 50e Ft-ot kifizetnie vállalkozása fenntartására, mert ez nem működik. Ilyen feltételek mellett nem lehet teljes joggal elítélni azokat, akik munkanélküli segély mellett feketén folytatják havi néhány tízezer forintot hozó tevékenységüket. Vagy vissza lehet menni a “munka világába”, ami itt leginkább a multinacionális vállalatokat jelenti. Jól ki van ez találva..
Elnézést, ha terheltem véleményemmel és még egyszer köszönöm válaszait.

Üdvözlettel:
Sárvári Barbara

T. cím,
köszönöm előre is a válaszát:
1.Ha egy családból az egyik házastárs vásárol 3m ft értékben aranyrudat ( a saját nevére vásárolja ) akkor elhalálozása után ez illeték mentesen átmegy a házastársa tulajdonába? Vagy illeték köteles ennek az öröklése?
2. Ha ő rendelkezni szeretne arról, hogy halála után ki örökölje, akkor erről elég egy otthon kézzel megírt végrendelet, vagy csak ügyvédi okirat fogadható el?
3. Ha ő azt szeretné, hogy a gyermeke örökölje, akkor ebben az esetben szintén milyen módon kell ezt írásba foglalni és van-e illeték fizetési kötelezettség az ilyen jellegű örökség után?
4. Ha kölcsönbe kap valaki a szülőjétől pénzt ( a szülő ezt átutalta az egyik gyereke számlájára (aki elmúlt már 18 éves)a pénz ezen a számlán van a gyerek saját megtakarításával együtt, kamatot nem kötöttek ki. A kölcsönről írtak egy kölcsönszerződést (két tanuval, nem ügyvéd előtt). A szülő tegyük fel meghal, de szeretné, ha ezt a pénz akkor ne fizesse már vissza a gyermeke az élő házastársnak, hanem maradjon nála. Ilyenkor milyen módon lehet erről rendelkezni? Szintén kell ügyvéd hozzá vagy elég egy megállapodás maguk között írásban? Ekkor a gyerek aki örökli a bankbetétet fog-e illetékek fizetni utána (öröklési)?
– Aranyrúd vagy bankszámláról-bankszámlára utalt pénz esetén kell-e ajándékozási illetéket fizetni és mekkora összeg felett kell bejelenteni az adóhivatalnak?
Köszönöm.

Tisztelt Cím!

2013-ban 43%-os munkaképesség-csökkenésem miatt adómentes rehabilitációs havi ellátást kaptam.
E mellett volt egy megbízásos alapon végzett tevékenységem, ami után – mint adószámos magánszemély – 50.000 Ft értékű számlát állítottam ki. Azt szeretném kérdezni, hogy a 16%-os adójárulékon kívül kell-e még fizetnem más (további) összeget az adóhatóságnak a bevételem után.

Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel:

Kodor Béláné

                                businessandlawkft