Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Kedves Dr. Sági István!

Annyi kérdésem lenne még, hogy KATA-sként érdemes-e a megemelt, 75e Ft-os összegű tételes adótfizetni vagy célszerübb az alap 50e Ft-ot fizetni és a 25e-t befektetni, félretenni máshol?

Köszönöm válaszát!

Udvozletem,
Jelenleg mint KATA-s egyeni vallalkozo dolgozom, AAM-kent szamlazom, nehany cegnek dolgozom mint kulsos. Nagyjabol havi 400-450 bevetelem van.
Van harom gyermekem, a felesegem jelenleg itthon van, az egyeves kicsivel. Hamarosan visszamegy dolgozni.
Igy jelenleg a gyerekek utani csaladi adokedvezmeny nem tudom kihasznalni, illetve esetleg nyugdijbiztositashoz jaro adojovairast sem tudok kihasznalni.
Erdemes lenne-e ceget alapitani, esetleg egy bt-t vagy valamilyen. as cegformat, hogy a fenti kedvezmenyeket ki tudjam hasznalni, vagy nem erdemes, mert a koltsegek mas vallalkozasi formaban ezektol magasabbak?
Valaszat elore is koszonom.

Tisztelt Dr Sági István !

Tanácsát kérném a következő témában:

2016 júliusában elérvén a nyugdíjkorhatárt nyugdíjba vonultam (teljes jogú nyugdíjas vagyok). Előzetesen ügyvezetőként és 50%-os tulajdonosként munkaviszonyban dolgoztam családi kft-nkben. Ügyvezetői és tagi státuszom megmaradt, de jövedelmet azóta nem vettem ki a kft-ből.
Kérdéseim:
1. Kell-e valamilyen havi járulékot fizetnem (tekintettel a tagi/ ügyvezetői státuszra)? Amennyiben ügyvezetői jogcímem megszűnik, jelent-e ez valamilyen változást ?
2. Ha szükséges járulékot fizetni, ez a NAV felé bejelentési kötelezettséggel jár-e, és milyen nyomtatványon ?
3. Amennyiben személyes közreműködés alapján jövedelmet veszek ki, az után milyen járulék kötelezettségeim vannak nekem, mint munkavállalónak, illetve a munkaadó kft-nknek? Ezt előzetesen be-kell-e jelenteni a NAV-nak, vagy csak a 08 nyomtatványon kell jelezni a jövedelmet.

Előzetesen is köszönöm válaszát:

Tisztelt Dr.Sági István !

A könyvelő munkajogi/bér/ járulék kérdésekkel nem foglalkozik, a havi 08 bevallásokon kívül.
A feltett kérdésekre megpróbáltam személyesen és a neten is választ kapni, de eltérő feleleteket kaptam.
Amit általában írnak, hogy havi egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni, de arról sehol nincs szó, hogy ezt be kell-e jelenteni, másrészt ez az ügyvezetői státusz, vagy a tulajdonosi státusz után fizetendő. Azaz az ügyvezetői címről lemondva – ezt a társasági szerződésben is módosítva – ez a járulék megszűnik-e.
Szintén nincs egyértelmű válasz a 3. kérdésre, amit kihámoztam a NAV és egyéb oldalakról, hogy a személyes közreműködés díja után fizetni kell a 10% nyugdíjjárulékot, és a munkáltatónak nem kell fizetni a szoc. hozzájárulást. E szerint semmi egyéb fizetendő járulék sincs ? A bevallás formája szintén teljesen ködös.
Kérem, amennyiben ezen a felületen nem kíván válaszolni, azt is közölje. Esetleg kiegészítve az információval, hol kapok választ.
Köszönettel
HKÁROLY

Üdvözletem.
Főállású anya vagyok (4.5 a legkisebb), szeretnék magántanítani (diplomám van), s néha egy-egy grafikusi munka is bejönne. Nagyon keveset tudnék még csak dolgozni, milyen e.v. formát választhatok? Barátaim szerint felejtsem el, mert csak a havi 50ezres KATA lenne jó nekem, de én ennyit egyelőre nem is keresnék.
Köszönöm, ha el tudnának indítani.
Tisztelettel,
FHViki

Lehet-e hátránya, ha a cég székhelyén napközben nincs senki?

Egy barát lakásába jelenteném be az egyéni vállalkozásom, de Ők dolgoznak, így napközben senki sincs a lakásban. Jelenthet-e ez bármilyen hátrányt? Lehet-e ebből gondom?

Tisztelt Dr. Sági István!

Az iránt érdeklődnék, hogy ún. crowdfunding (~közösségi finanszírozás) oldal (gofundme.com) segítségével összegyűjtött pénzadomány adóköteles-e, és ha igen, hogyan kell eljárnom, hogy törvényesen az állam felé elszámoljak azzal, amivel el kell.

Tehát ezek adományok, amelyeket a világ bármely részéről ezen az online platformon keresztül lehet elküldeni — hasonlóan egy online könyvrendeléshez –, hogy később az ember vagy szervezet számlájára kerüljön, miután ez az online oldal levonja a kezelési költségeit. Engem, magánemberként érdekelne ez a lehetőség, egy orvosi beavatkozásom szeretném hasonló módon finanszírozni, melyre saját zsebből sajnos nincs lehetőségem. Közalkalmazottként dolgozom egy általános iskolában, nem vagyok egyéni vállalkozó sem. Amennyiben a fent leírt módon kapott adomány-összeg adóköteles, akkor úgy rögzíteném az adománygyűjtés során elérendő célösszeget, hogy a levont összegek után még mindig megmaradjon a kezelés költsége.

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel:
Dániel

Üdvözlet, Az eho-val kapcsolatban szeretnék kerdezni. 2008 óta többnyire külföldön elek és dolgozom, adózok, stb.. Az itthoni rendszerből ilyenformán kiestem és mivel egy bonyolult jogi örökség szalait egyedül próbáltam kibogozni és rendbetenni, a terheit és költségeit egyedül cipelni, mindezt a válság alatt, ide-oda utazva, nagyon megterhelő volt ez az időszak a számomra és nem tudtam mindenre kellőképp figyelni, mint pl az itthoni eho, amit egyáltalán nem vettem igénybe, mivel kint fizettem azt is. Mivel a problémáim nemrég megoldódtak, szeretném ezt is rendezni, a lehető legkisebb buntetessel, ha lehet. Szeretném tudni mi ennek a módja, eshet-e ilyen eset külön elbírálás alá, mivel az egészségem is ráment sajnos erre a problémára, többször depressziós voltam és közben kint fizettem ezt a hozzájárulást. Elegendő-e ha levélben tájékoztatom, hogy mostantól kint fizetem vagy mi a megoldás Ön szerint? Köszönöm a segítő szándékot..

Üdvözlöm,
olyan kérdésem lenne, hogy ha a cégemre inkasszó érkezik és mivel nem folyik tevékenység, ezért nem tudnak vonni, és a pénztár is üres, ez esetben én, mint ügyezető a saját vagonommal felelek, és ezt követően rajtam próbálják behajtani, gondolom.Ez esetben a fizetésemből maximálisan mennyit vonhatnak le,ha egy illetve ha több tartozásom van? Illetve van e olyan megoldás, hogy ne vonhassanak a fizetésemből?

Válaszát előre is köszönöm!

Kiss Gergely

Tiszteletem.
Illeték fizetés ügyben szeretném a tanácsukat kérni.
Egy külföldön (EU) élő unokatestvérem szeretne 150.000 Ft-t meghaladó összeget részemre elutalni. Amennyiben az összeget egy külföldi bankszámlámra utalná (külföldről), kell-e ajándékozási illetéket fizetnem, és ha igen hány százalékot?
Segítségüket előre is köszönöm.
Beáta

Kedves dr. Sági István!

Adószámos magánszemély vagyok, ingatlan kiadásra már kaptam adószámot.
Szeretnék az interneten eladni különböző termékeket /Jófogás, Vatera, Facebook/ és szeretnék számlát is adni. Ehhez kell-e igényelnem egy másik adószámot? Mivel most csak kisebb bevételre számítok, egyelőre ezt is adószámos magánszemélyként intézném. Mi a teendőm?
Előre is köszönöm segítségét:
Kovács Beáta

                                businessandlawkft