Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Kedves doktor Sági István!
Művésztanár vagyok, decemberig GYES-en. A vállalkozást (jogdíj és fellépések) eddig mellékállásban végeztem.
Szeptemberig az iskolában fizetés nélküli szabadságon vagyok.
A vállalkozásom így fő- vagy mellékállásnak minősül? Mik így a járulékok?
KATA adózással mennyi lenne?
Eddig két könyvelőtől három különböző véleményt hallottam.
Köszönöm a tanácsot!
Judit

Tisztelt Dr. Sági István!

Szabadúszó grafikusként egyéni vállalkozás indítását tervezem KATA keretében. Online freelance oldalakról (pl.: freelancer.com, upwork.com) vállalnék munkát, tehát innen származna a jövedelmem. Ezek az oldalak tulajdonképpen munkaközvetítőként tevékenykednek. Összehoznak engem különböző megbízásokkal, beszedik a pénzt a megbízótól, majd kifizetik nekem egy későbbi időpontban.

Ennek menete a következő: Az adott oldalon regisztrálok, lesz egy felhasználói fiókom, ahogy gyűlik az elvégzett munka után megszerzett jövedelem dollárban, euroban, vagy éppen fontban. Innen minden hónap elején, vagy amikor szeretném kiutalhatom a PayPal számlámra. A PayPal számlámról pedig tetszőleges időpontban tovább utalhatom a bankszámlámra, ahova már forinban érezik az összeg.

A megbízó cég tehát lehet amerikai, vagy európai uniós is. A freelance (munkaközvetítő) cég nem kér tőlem számlát és nem is ad részemre számlát. Sok esetben a megrendelő személye is ismeretlen, csak egy felhasználónév, így számlát egyébként sem tudnék kiállítani a részére.

Kérdésemeim a következők:

1. Ilyen módon szerzett jövedelem után KATA vállalkozóként hogyan kell eljárnom megfelelően adózás szempontjából, ha számlát egyszerűen nincs lehetőségem kiállítani? Elég, ha a bevételi nyilvántartást vezetem?

2. A PayPal számlára devizában érkezett összeget, vagy a bankszámlára forintban érkezett összeget kell figyelembe venni?

Köszönettel:

Szabó Attila

Tisztelt Dr. Sági István!

Köszönöm, hogy foglalkozik a kérdéseimmel.

Több ilyen oldal szabályzatát is megnéztem és úgy látom, hogy az ÁFA-val kapcsolatos ügyintézés minden esetben a munkát elvállaló személyre hárul (jelen esetben rám). A megbízó által – a közvetítőn keresztül – kifizetett összegből (ami gyakorlatilag az én jövedelmem) ÁFA nem kerül levonásra.

(A közvetítő cég felszámíthat díjat a megbízónak a közvetítési szolgáltatásért, melynek ÁFA vonzata is van, de ez nem érinti a munkát elvégző személy részére kifizetésre kerülő összeget. Tehát ha én pl.: 300$-ért vállalok el egy munkát, akkor 300$ fog érkezni a számlámra.)

Egyébként azt elfelejtettem megemlíteni, hogy én alanyi ÁFA mentes leszek, lehet, hogy ez is fontos a kérdés megálaszolásában.

Üdvözlettel:

Szabó Attila

Tisztelt Dr. Sági István!

Igen, nagyon szépen köszönöm a segítségét! Az alábbiakat szeretném még pontosítani.

Legjobb tudomásom szerint a számla kötelező tartalmi eleme a vevő neve és címe. Mivel ebben az esetben a megbízó személye ismeretlen, legfeljebb a külföldi közvetítő céget tudnám feltüntetni a számlán. Ezek szerint így kell eljárnom?

Üdvözlettel:

Szabó Attila

Tisztelt Sági István!

Érdeklődni szeretnék, hogy ingatlan kiadás esetén, ha a bérbeadó nevén vannak a mérőórák (és az egyéb rezsi költségek), akkor a bérleti díjon felül a rezsi költségek után is kell adózni, beleszámít az adóalapba? A bérleti szerződésben úgy szerepel, hogy a bérlők a bérleti díj megfizetésével egyidejűleg kötelesek a bérbeadó irányában a rezsi költségeket kézpénzben teljesíteni, és a bérbeadó vállalja, hogy ebből az összegből a rezsi költségeket megfizeti.
Csak a bérleti díj összegével a bérbeadó nem lépné túl az 1 milliós bevételi határt, viszont a rezsi költséggel már igen.

Köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel,
Pusztai János

Tisztelt Sági István!
Az alábbi helyzet kapcsán lenne kérdésem.
Egy munkavállaló rendelkezik magyarországi bejelentett munkaviszonnyal (teljes munkaidő) de távmunkában, külföldről (EU-s ország) dolgozik. (Tegyük fel, hogy a hazai munkahelyen rugalmas a munkaidő és a munkavégzés helye sem kötött, ezért ezt megteheti.) Az EU-s országban, részmunkaidős állást kap, de mivel Magyarországon a munkáltatója fizeti a TB-t és egyéb járulékokat, ezért az EU-s országban – a kettős adóztatás elkerülése miatt – mentesül az adófizetés alól. A kérdés az, hogy a külföldön szerzett bevételből, Magyarországon kell-e adózni és ha igen mennyit.

Válaszát, előre is köszönöm!

Kedves Adótanácsadó!

A férjemmel megvásároltunk egy lakást, amit először szeretnénk felújítani, majd bérbe adni. Négy kérdésem lenne.
1 A beszerzéssel kapcsolatos költségek (ügyvédi díj) levonhatók-e a bérleti díjból költségként?
2 Az értékcsökkenési leírást már az első évtől levonhatom a bérleti díjból?
3 A felújítási költségeket (pl. ablakcsere) levonhatom a bérleti díjból?
4 Ha 2017-ben felújítom a lakást, de csak 2018-ban adom bérbe, akkor az előző évi költségeket levonhatom a bérleti díjból?
Előre is nagyon köszönöm a válaszát.

Üdvözlettel:

Orosz Zoltánné

Tisztelt dr. Sági István!
Édesapám külföldi bevételének adózásához szeretnék segítséget kérni. Édesapám Magyarországon munkavállaló – egyetemi tanár, egy finn egyetemtől kapott felkérést egy itthon elvégezhető munkára.Most kerülne sor a fizetésre, de egy kicsit elakadtunk. Finnországgal van érvényes egyezmény. Milyen dokumentumot kell igényelni a Navtól, és milyen dokumentumot kell küldeni mind a Navnak, mind a külföldi egyetemnek? És ki számolja ki az adó összegét? Kérhetjük ezt a Nav-tól? Köszönettel, dulor

Tisztelt Dr. Sági István,

Katás egyéni vállalkozó vagyok, nemrég készítettem egy mobilos alkalmazást, amit a Google Play-en tervezek majd publikálni, bevételem reklámokból, illetve in-app purchase, később esetleg fizetős alkalmazás formájában lenne. 2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

1.
Milyen tevékenységi kör szükséges ehhez? Nekem a “631102-Internetes hirdetési felület webgazda általi értékesítése” tűnt a legjobbnak, de ez csak a reklámokból történő bevételszerzést fedi le.

2.
A számlázás hogy szokott történni ilyenkor? Hivatalos információt nem talátam erről, de több fórumon is azt olvastam, hogy mint minden bevételről, erről is kötelező számlát kiállítani, de a Google-nek nem kell elküldeni. Ez tényleg így van?

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelt Sági István!

A helyi okmányirodában próbáltam egyéni vállalkozói státuszt kérni, ám amikor az ügyintéző meghallotta, hogy főállású anya vagyok, azt mondta, nem tudja, mit kellene beixelnie a KATA-ba lépéskor (nem főállás, nem állás nélkül, nincs ilyen kategória). A kérdésem az lenne, számít-e valamit a KATA havi összegének számításánál, hogy a főállású anyasági státuszom még egy évig aktív?
Válaszát előre is köszönöm!
Végh Noémi

Tisztelt Sági Úr!
Az iránt érdeklődnék, hogy ha EU-s vállalkozásnak nyújtanék szolgáltatást, alanyi adómentes egyéni vállalkozóként, akkor miben különbözik a számla, amit ki kell állítanom? És milyen plusz bevallások kellenek?
Ilyenkor ÁFA-alany leszek és ÁFA-val növelt számla kell, vagy ha 8M alatt van az éves bevételem, akkor maradok alanyi adómentes?
Köszönöm.
Mizser István

                                businessandlawkft