Jogi tanácsadás online ingyen

Jogi tanácsadás online ingyen vállalkozásoknak az interneten. Ezen ingyenes szolgáltatásunkkal kifejezetten cégek életét könnyítjük meg.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak vállalatokra vonatkozó jogi tanácsadással kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Jogi tanácsadás online ingyen az interneten

Visszajelzés
17 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Dr. Sági István!

Olyan kérdéssel fordulnék önhöz, hogy jelenleg egyéni vállalkozó vagyok, viszont egy alapítvány létrehozásán fáradozunk. A kérdés. Jogilag lehetséges, hogy az egyéni vállalkozás és az alapítvány egy székhelyre legyen bejegyezve? Egyéni vállalkozóként betölthetem az alapítvány kuratóriumi elnöki tisztet?

Válaszát előre köszönöm!
Üdvözlettel: Mészáros József

Tisztelt Dr. Sági István!

Alkalmi foglalkoztatással kapcsolatos kérdésem volna Önhöz.
Egy Bt. ügyvezetője (beltag) vagyok és a kültagot szeretném alkalmi munkavállalóként foglalkoztatni. A kültag jelenleg munkanélküli, személyesen nem működik közre a cégben. A Bt. alapító okiratában a következő mondat szerepel: “A társaság kültagja jogosult szaktevékenységet végezni külön megbízás alapján a társaság javára.” A kérdésem az volna, hogy a mondatban szereplő külön megbízás alapján kifejezés miatt csak megbízási szerződés alapján foglalkoztatható a kültag, vagy ez nincs kihatással az alkalmi jellegű foglalkoztatási forma választásához?

Válaszukat előre is köszönöm!

T. Dr. Sági István!

Magánszemélyként saját használatra rendeltem egy terméket Ausztriából munkáltatóm címére (az irodában szerettem volna átvenni a csomagot), ahol egyszerű alkalmazott vagyok.

Az eladó a cég neve és címe alapján automatikusan feltüntette EU adószámunkat a számlán. Így 0% ÁFÁs számlát állított ki a cégünk nevére. Mi ezt lekönyvelni nem tudjuk, mivel magán használatra vettem és magam fizettem ki.

Mit tudunk tenni?

Grúz B.

Tisztelt Dr. Sàgi Istvàn!

Koszonom a gyors választ! A szerződésben,
amit küldtek nekem az alábbi pontok úgy gondolom, hogy megvalósulnak:

-Az adatszolgáltatásra köteles cég alkalmazottja nem adhatott utasítást a tevékenység végzésének módjára vonatkozóan
-> a szerződésben (ami egyebkent egy angol cégek van, aki nincs jelen Magyarországon) errol nem esik szó, s nincs beleírva egy személy, akinek jelentenem kene vagy bárki megnevezve, aki felettem állna. Ez azt jelenti, ez a pont pipa?
-A tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll
->a szerződésben csak annyi van, hogy munkavégzés helye Magyarország, de semmi konkrét iroda, székhely nem szerepel benne!
-A tevékenység végzésének rendjét a kisadózó határozza meg.
-> ezzel kapcsolatosan, az óra díjam van feltüntetve a dokumentumban, arrol semmi, hogy naponta / hetente hany órát kellene szolgáltatásokat nyujtanom.

Ön szerint ezek a pontok rendben lesznek vagy megtámadhatóak?

Amennyiben úgy gondolja, megtámadhatóak akkor a bírság milyen volumenű lehet?

Köszönöm szepen!

Üdv,
Csendes Dániel

Kedves Dr. Sági István,

Koszonom a valszt. Ha jol ertem az angol ceg mar nem tartozik a NAV hataskorebe, ezert nem felel meg a “13. § szerinti adatszolgáltatásra köteles adózó” fogalmának. Ettol fuggetlenul ez nem azt jelenti, hogy a ceg nem kaphat buntetest egy esetleges ellenorzesnel, de maga a kisadozo igen, amennyiben barmi olyat talalnak, ami esetlegesen munkaviszonyt sejtet?

Koszonom szepen! Szep napot!

Udv,
Csendes Daniel

Tisztelt Cím!

A KATA adózási formával kapcsolatosan lenne egy kerdesem.

Úgy gondolom, hogy eleget tennék legalabb 2nek a 8 pontban leírt kritériumokból, tehát nem esnék bele a rejtett munkaviszony kategóriába. Azt szeretnem viszont megtudni, ha megis rejtett munkaviszonynak minősíti a NAV a vállalkozást, akkor milyen büntetésre lehet számítani? A ”munkavállalót” es a ”munkaadó” -t is megbüntetik vagy csak a munkaadót? Illetve, körülbelül (max) milyen mértékű lehet a büntetés ?

Köszönettel,
Csendes Dániel

Tisztelt Címzett!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a határidő az egyesületek és a Kft-k esetén a Ptk.-ra történő átállásra?

Köszönöm!

Ildikó

Üdvözletem!

Nekem vállalkozás indítással kapcsolatban lenne több kérdésem. Terveim szerint tetováló szalont nyitnék a jövőben, viszont számos ellentétes információt ismertem meg eddig. 1. Egyéni vállalkozóit ki lehet váltani ÖJTV, “960912 Tetoválás, testékszer-felhelyezés” kód szerint. (ezt főállás mellett tenném meg)
2. Üzlethelyiséget szeretnék bérelni a tevékenységhez, viszont nem meghatározott nyitvatartási idővel, hanem bejelentkezések alapján, zártan szolgáltatnék. (nem tudom, lehetséges-e)
3. Első nagy kérdés, hogy korábban úgy volt, hogy tetováló szalont, csak kozmetikai végzettséggel lehet nyitni. A friss jogszabályok nem biztosítanak más lehetőséget? (hiszen, viszonylag kevés tetováló rendelkezik kozmetikus bizonyítvánnyal, másrészt semmilyen képzés – OKJ – sincs a tetováló szakmában)
4. Továbbá az sem világos egyelőre, hogy mindezek után milyen bejelentési kötelezettségeim lennének? (Az ÖJTV kódoknál ez áll: A gazdasági tevékenység tevékenységi engedély és bejelentés nélkül gyakorolható.)

Válaszukat előre is köszönöm,
Tímea

                                businessandlawkft