Adótanácsadás online ingyen

Adótanácsadás online ingyen vállalkozásoknak az interneten. Ezen ingyenes szolgáltatásunkkal kifejezetten cégek életét könnyítjük meg.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

 

Kérjük, hogy itt csak vállalatokra vonatkozó adótanácsadással kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyen az interneten – adótanácsadás budapest, adózás 2021,

Visszajelzés
161 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Üdvözlöm!

Lenne egy nagyon egyszerű kérdésem. Ha én, mint egyéni vállalkozó szolgáltatást nyújtok, amelyet a vevőm ki is fizet, majd megadja a számlázási adatait, de ő is egyéni vállalkozó (ezt nem jelezte), akkor nem probléma, hogy úgy állítottam ki neki a számlát, mint egy magánszemélynek? Magyarul nem írtam oda az adószámát, mert ő sem kérte ezt, mivel magánszemélyként fizetett így nekem. Tehát név és cím van rajta, mint egy magánszemélynek, és ahogyan írtam, nem is kérte és nem is szólt, hogy egyéni vállalkozó és úgy állítsam ki.

Alanyi adómentes és KATA-s vagyok, úgyis szoktam számlázni.

A kérdésben nem említettem, de a kérdésem kiterjed az adószámos magánszemélyekre is, hiszen ott sem tudni, ha nem említi a vevő, hogy neki van-e valamilyen vállalkozás formája. Remélem nem gond, hogy ilyen esetben nem állok neki én kikeresni, hogy a vevőnek van-e vállalkozása vagy sem, hisz ő sem kérte, hogy így állítsam ki, mármint adószámmal.

Még azt hozzáteszem, hátha fontos, hogy a szolgáltatás, amelyet nyújtok, az nem vállalkozóknak szól, hanem inkább magánszemélyek tudják igénybe venni, egyszerű dolog, sportfogadási tanácsadás. Szóval nem olyan ügyletekről van szó, amely két vállalkozás között zajlik, hanem magánszemélyek a célközönség amúgy is. 🙂

Még azt is leírom, hogy pár ezer forintos tételekről beszélünk (mivel ha jól tudom, 100.000Ft felett oda kell írni az adószámot).

Tisztelt Dr. Sági István!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha 2016. júniusában vásároltunk egy ingatlant, akkor pontosan mikortól nem kell fizetnünk vagyonszerzési illetéket? 2021. júniusàtól? Vagy januárjától? Vagy màr előtte, ugyanis egy ingatlanostól valami olyasmit hallottunk, hogy ha megkezdjük az 5. évet már akkortól sem kell!? Nagyon szépen köszönöm! Andi

Kedves István!

A kérdésem a következő lenne. Cégként lehet e 10millió forint összegű kölcsönt adni magánszemélynek kézpénzben? Ennek milyen feltételei lehetnek. Jól értelmezem, hogy a 2019-es szabályok alapján, kölcsönszerződést kell írni, amiben kikötésre kerül az összeg,a visszafizetés üteme és összegei, valamint a kamat a jegybanki alapkamat mértéke is lehet. Kérdés lenne még az is hogy ez az ügylet milyen adóvonzattal jár a cégnek és a magánszemélynek? Válaszát köszönöm! Üdvözlettel: Katalin

Kedves István!

Gyógytornász végzettséggel dolgozom főállásban és másodállásban is. Egyéni vállalkozást szeretnék indítani, azon belül is a tételes adózási formát választanám. Milyen költségeket tudok majd elszámoltatni a bevétellel szemben? A betegekhez házhoz járok autóval, tehát nincs külön kezelőhelységem. A havi bruttó bevételem kb. 95000 Ft lenne.

Üdvözlöm!

Egyéni vállalkozó vagyok, KATA-s, alanyi adómentes. Szolgáltatást nyújtok az interneten. Lenne két gyors kérdésem, megköszönném, ha segítene!

1.: Ha nekem előre fizetnek a szolgáltatásért, azaz elsőnek fizetnek, de én ezután teljesítem a szolgáltatást, és az előre fizetett összeg a szolgáltatás teljes ára, abban az esetben kell előleg számlát adni? Pár ezer forintos tételekről van szó és magánszemélyek vásárolnak tőlem. Egyébként eddig nem adtam előleg számlát, hanem rendeset adtam.

2.: Ha egyik nap befizetnek nekem, de egy másik nap állítom ki a számlát (azt hiszem, erre 15 napom van), akkor abban az esetben írhatom visszamenőleg egy napra a teljesítés dátumát és a fizetési határidőt is arra a napra, amikor beérkezett a pénz? (Pl. ma beérkezik a pénz, de én holnap állítom ki a számlát, akkor lehet a teljesítés dátuma és a fizetési határidő a mai nap?)

Kedves István!

Svájcban élek és dolgozom, mint alkalmazott. Egy évben kb. 10 hónapot. Viszont Magyarországon is van lakcímem, nem vagyok kijelentkezve. Szeretnék egy online shopot indítani itt Svájcban és az lenne a kérdésem, hogy magyar KATA-s vállalkozóként folytathatok-e kereskedelmi tevékenységet? Lényegesen alacsonyabb az otthoni havi költség, mint ha Svájcban lennék egyéni vállalkozó, ezért fordult meg ez a fejemben.

Köszönöm a válaszát

Tisztelettel:

Szakál Zsolt

Szóval, hiába másnaptól küldöm ki a sportfogadási tippeket a vevőnek, akkor is a számla kelte a teljesítés időpontja? Szóval ha eddig úgy csináltam, hogy kiállítottam a számlát aznap, amikor megérkezett az utalás, és ezáltal aznapi volt a fizetési határidő is, akkor úgy nem jó, hogy a teljesítés dátuma a következő nap volt abban az esetben, ha ez egy olyan szolgáltatás, ami pl. 1 hónapig tart, azaz időszakos, vagy folyamatos, vagy hogyan mondják ezt hivatalosan? Azért másnapra írom a teljesítés dátumát, mert amikor megérkezik a pénz és kiállítom, akkor még nem csinálok semmit, szóval nem adok tippeket, csak másnaptól. Kérem, ebben az egyben segítsen, a többi kérdésemet figyelmen kívül hagyhatja, mert ezt azonnal korrigálnom kellene!

Legalább az első részére kaphatok választ, a számlakiállítással kapcsolatosan? Nem szeretném azt, hogy addig, amíg nem keresek egy szakembert (esetleg önöket), addig rosszul állítsam ki a számlákat. Most azzal riogatnak egyesek, hogy folyamatos teljesítésről kellene számlát adni, eddig rosszul csináltam. Ahogyan kiállítom én, (leírtak alapján, az írásom eleje), az úgy jó? Ezután kérek egy árajánlatot, csak nem akarom tovább rontani a helyzetet, ha nem jól csinálom. Azért gondoltam ezt így jónak, mert befizettem a szamlazz.hu-n egy 1 éves szolgáltatásra, és a számlát úgy kaptam, hogy mindhárom dátum aznapi volt, és megjegyzésben beírták az időszakot, hogy meddig tart ez. Én ugyanígy csinálom, csak én másnaptól küldöm a tippeket, ezért írom másnapra a teljesítést.

Üdvözlöm!

KATA-s és ÁFA mentes egyéni vállalkozó vagyok. Lenne pár (összetettebb) kérdésem, nagyon megköszönném, ha tudna segíteni. Sportfogadási tippeket adok, azaz sportfogadási tanácsadással foglalkozom. A számlát úgy szoktam kiállítani, hogy amelyik nap beérkezik a pénz, akkor kiállítom, fizetési határidő is aznapi (mert előre fizettek) és a teljesítési dátumot másnapra írom, mert másnaptól kezdem el kiküldeni a tippeket. Tételnek beírom például, hogy V.I.P 1 hónap, alá pedig megjegyzésben még az időszakot is beírom, hogy meddig tart a tagság. Ezeken kívül természetesen megadom a vevő nevét, címét, rajta vannak az én adataim, az összeg, hogyan fizetett (pl. utalás), az is, hogy kis adózó, ÁFA kulcs pedig AAM, megadom a mennyiséget (mindig 1 darab) és bejelölöm azt is, hogy már kiegyenlített. Így ez rendben van?

A következő kérdésem pedig PayPal fizetéssel kapcsolatos. Van egy PayPal (business) fiókom, amely azzal a számlaszámmal van összekötve, amelyre egyébként is utalnának. A kérdéseim a következők: Állíthatok ki számlát PayPal befizetés esetén, ha magyar állampolgár küldte a pénzt (magánszemély és cég esetében is)? Ha igen, fizetés módnak utalás helyett PayPalt adjak meg? A számlát mikor kell kiállítani, amikor PayPalra megkaptam, vagy amikor a számlaszámra lekértem és megjött? Összegnek azt írjam, amit a vevő küldött, nem baj, hogy a PayPal ebből levon tőlem pár száz forint díjat? Ha nem forintban küldik a pénzt, akkor nekem át kell váltani, vagy kiállíthatom a számlát az adott pénznemben is? Illetve az utolsó kérdéshez szorosan kapcsolódik ez a kérdés: Van olyan eset, amikor ha PayPalon küldünk pénzt, a PayPal azonnal átváltja a pénznemeket (pl. ha olyannak küldök pénzt, akinek EUR van beállítva, és beírom, hogy 10.000Ft, akkor egyből mutatja euróban), és aki kapta a pénzt, annak már csak forintot ír, semmi nyoma az eredeti pénznemnek, hogy az pl. hány font vagy euró volt, mert átváltotta neki. Ebben az esetben a deviza lehet forint, szóval kiállítható a számla forintban?

És lenne még egy pár fontosabb kérdésem külföldi utalással kapcsolatban. Ha külföldön élő, vagy tartózkodó magyar magánszemély pénzt küld, de rendelkezik magyar lakcímmel, neki kiállíthatok számlát AAM ÁFA kulccsal? Ha ő nem forintban utalt, akkor forintot adjak meg a számlán (amelyet pl. átváltott már az OTP), vagy az adott pénznemet? Ebben az esetben is (nem forint a deviza) is lehet AAM az ÁFA kulcs, ha magyar állampolgárnak állítottam ki a számlát, csak valamiért kint tartózkodik, így az ottani pénznemet használja? Ha nem rendelkezik magyar lakcímmel, akkor külföldinek számít, tehát nem állíthatok ki neki számlát AAM ÁFA kulccsal, ugye?

Ha válaszolnának a kérdéseimre, azt nagyon megköszönném!

                                businessandlawkft