Fórumok Magánszemélyeknek

Visszajelzés
44 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Dr. Sági István!

Egy elméleti kérdésem lenne, amihez leírok egy fiktív történetel.( elnézést a hosszáért)

Józsi bécsi 8 általános iskolai végzettséggel elad egy ingatlan, majd vásárol egy másikat. Mindkét ügyletnél ingatlan közvetítő és ügyvéd kerül bevonásra.

Egyik ügyletnél sem készül sem energetikai tanúsítvány sem villamos biztonsági felülvizsgálat, pedig egyik épület sem esik a jogszabályi kivételek hatálya alá.

Az adásvételeket követően az ingatlanok ára csökken, és akinek a házát eladta jelentkezik, hogy Őt nem tájékoztatták az épület energetikai állapotáról (pedig kötelező lett volna) ezért Ő eláll a vételtől vagy kétmillió forint kártérítést kér.

Ezt követően Józsi bácsi fiát megrázza az áram az új házukban, és meghal. A halálesetet követő vizsgálat megállapítja, hogy az adásvételkor nem készült villamos bitzonsági felülvizsgálat, pedig az feltárta volna (és ezáltal informálta volna Józsi bácsit), hogy a megvásárolt ingatlan elektromos hálózata nem megfelelő, és életveszélyes.

A kérdésem a következő lenne:
Ha mindkét adásvételi eljárásban be volt vonva (és ki lett fizetve) jogász és ingatlanközvetítő szakember, akkor az két ügylet kapcsán van-e felelőségük, vagy csak a 8 általános végzettségű magánembert terheli a felelősség?

Előre is köszönöm a segítségét!

Üdvözlettel:
Sörös Zoltán

Last edited 1 éve by Zolis

Tisztelt Dr. Sági István!

Több könyvelővel és adótanácsadóval is értekeztünk már, de mindegyik mást javasolt. Szeretnék egyéni vállalkozást indítani, de nem tudom milyen adózási forma lenne számomra a legideálisabb. Külföldi cégnek számláznék (egyelőre egynek, de később lehet többnek) és éves bevételem meghaladná a 20 millió forintot. Régebben a KATA-t gondoltam jónak, de a 12 milliós bevétel határ miatt már nem biztos, hogy ez lenne a legmegfelelőbb.

Előre is köszönöm a véleményét!

Üdvözlettel,
Szabina

Üdvözlöm István!

Adószámos magánszemély vagyok, a gyes mellett időnként kerámiákat készítek.
A 10%-os költséghányad és az adóelőleg fizetés kiszámításának összehasonlítását szeretném kérni egy-egy konkrét példával a szem.jöv adó és a szociális hozzájárulás tekintetében. Egy pár szóban segítene, hogy milyen előnyök és hátrányok vannak a két lehetőség között? Az éves jövedelem csak 200 000 Ft felett adóköteles, ez a szja-ra és a szochóra értendő?
A segítségét előre is hálásan Köszönöm! Szép napot kívánok!

Tisztelt cím!
A januári hónapban anyacégünk, amely székhelye Csehországban van, egy hónapos „tanulás” céljából kötelezően berendelt magához. Egy hónapra el voltam szállásolva egy apartmanban, amely munkás – szállónak is tekinthető. A januári hónapra lakhatási juttatásban részesültem. Szeretném megkérdezni, hogy ez a juttatás adómentessé e tehető abban az esteben, ha a helyszín külföldön volt és nem szállodai ellátásban volt részem. Az ott tartózkodásom idejen a teljes ellátás az én költségeimet növelte kivéve a szállás költségeit. A juttatásból megfizetem a 15% adót és leszámolom az étkezési költségeket akkor a támogatás összege nem fedi a kiadásokat.
Válaszukat előre is köszönöm

                                businessandlawkft