Ingatlan tanácsadás online ingyenesen

Ingatlanvásárlással, – eladással és ingatlanokkal kapcsolatos ingyenes tanácsadó fórum az interneten.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak ingatlannal kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel!

Ingyenes tanácsadó szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Ingatlan tanácsadás online ingyenesen az interneten örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

Visszajelzés
253 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Dr. Sagi Istvan!

Koszonom szepen keszseges, felvilagosito es gyors valaszat!

Tisztelettel: Judit

Tisztelt Uram/Holgye!
Volt ferjemmel 2007 nyaran vasaroltunk egy ingatlant jelzalog alapu hitelre Komarom – Esztergom megyeben. (Vetelar: 5.5M HUf) Hazassagunk felbontasat kovetoen (2012) irasban,megallapodas szuletett, hogy fele-fele aranyban fizetjuk a havi torlesztoreszletet es a kesobbiekben (kedvezobb feltetelekkel) ertekesitjuk.
Jomagam eletvitelszeruen az Egyesult Kiralysagban elek 2013 nyara ota.
Jelen pillanatban ugy all az ingatlannal kapcsolatos dolog, hogy eselyt latunk annak eladasara. Internetes meghirdetest kovetoen jelentkezett egy hazaspar, megegyeztunk az adasveteli arban (7.7M Huf) es elinditottak a vasarlas folyamatat. Feldolgozas alatt all az ertekbecslo altal elkeszitett kiertekeles.
A kerdeseim a kovetkezok lennenek Onhoz:
– Keletkezik-e szja fizetesi kotelezettseg az eladast kovetoen. Tudomasom szerint 5 even tul vasarolt ingatlan eseteben nem.
– Nem rendelkezem allando magyar lakcimmel (csak angol) de a potencialis vevok ugyvedje altal elkeszitett adasveteli szerzodesben fel kell tunteni
– Tovabba, nincs arrol informaciom, hogy mi tortenik az adoazonosito jelemmel annak kovetkezteben, hogy nem vagyok adozo allampolgar Magyaroroszagon, holott szinten bekertek a szerzodes elkeszitesehez. (termeszetesen rendelkezem National Insurance Number-rel)
– A 2007-ben Raiffeisen Bankkal megkotott lakasvasarlasi szerzodesben foglaltak alapjan en vagyok az ados, a volt ferjem pedig a keszfizeto kezes illetve zalogkotelezett (a jelzalog egy szinten Komarom-Esztergom megyeben talalhato ingatlara lett terhelve). Jelenlegi tartozasuk hozzavetolegesen (meg nem tortent meg a vegtorlesztes kikerese) 4M Huf. Az lenne a kerdesem, hogy ha letrejon az adasvetel akkor a vetelar illetve a hitel kozti kulonbseg keletkezesenek eloszlasarol az adosnak kell irasban nyilatkoznia (szerzodesben foglalnia) vagy pedig (mivel ½ – ½ aranyban vagyunk az ingatlan tulajdonosai) ebben a kerdeskorben a keszfizeto kezes is donthet.
– Az utolso kerdesem pedig az lenne Onhoz, hogy a kolcsonfelvetelkor automatikusan kotnuk kellett a jelzaloggal terhelt ingatlanra biztositast. Amennyiben megtortenik a hitel rendezese akkor automatikusan megszunik a biztositas is?
Megtisztelo valaszat elore is koszonom szepen!
Udvozlettel: Judit

Tisztelt Dr. Sági István úr,
Az alábbiakban szeretném kérni a segítségét. Társasházi lakásban lakom a fiammal. 30 éve együtt vettük a lakást a párommal, így 50-50%-ban tulajdonostársak vagyunk. Ő már több mint 25 éve nem él ott, ezért szeretném a lakást átíratni a saját, vagy a fiam nevére. A volt párom semmilyen összegre nem tart igényt (mivel a hitelt én fizettem ki), de szeretnénk a legkevesebb összeggel megoldást találni a helyzetre. Ajándékozás, stb…. Ebben kérném a szíves segítségét, melyik a “legolcsóbb” lehetőség az átíratásra.
Nagyon köszönöm előre is,
Üdvözlettel,
Juhász Ágnes

Kedves Hölgyem/Uram!

Párommal lefoglalóztunk egy albérletet, de utána kiderült, hogy jár albérleti hozzájárulást az egyikünk munkahelye által. Az albérlet, amibe költöznénk nem számlaképes és nem is jelenthetjük be oda magunkat, így elesünk a támogatástól. Ez a foglaló előtt nem került szóba és szerződést sem írunk alá. Szeretnénk visszamondani és kérdésünk az, hogy ilyen esetben visszajár a foglaló?

Előre is köszönöm a segítséget!

Tisztelt István!
A papíron amit aláírtunk az volt feltüntetve, hogy a megnevezett címen elhelyezkedő albérletre foglalót adunk, aminek összege 100e forint. De nem írtunk szerződést.

Üdv: Gergő

Tisztelt Dr. Sági István,

Érdeklődni szeretnék hogy azábbi szituációban elkerülhető-e a pénzbüntetés vagy ha nem mértégű pénzbüntetésre számíthatok -nagyságrendileg-.

Budapeseten rendelkezem egy családi házzal, melynek a telkén van egy közel 25 négyzetméteres különálló kereskedelmi épület, mely régebben be lett zárva, ám mind a mai napig nem lát átmínősítve. Ezt az épület 2017-ben garázzsá lett átépítve, még a beálló is hivatalosan engedélyezve lett, ám épület utcafelöli oldalának az átalakítása nem lett engedélyezve – vagyis a garázskapu beépítése –. Ez az átalakítás szerkezetileg nem módosította az épületet, ugyanis eredetileg a jelenlegi garázskapu helyén egy ajtó és egy ablak volt jelen, méghozzá közös áthídalóval, ugyanis már az építésekor is úgy lett tervezve az épület, hogy az bármikor garázzsá alakítható legyen.
Jelenleg ezt a változtatást szeretném hitelesítettni, és az épületet garázzsá átminősítetni.

Válaszát előre is köszönöm.

Jó napot Ügyvéd Úr.
Abban kérném segítségét, hogy van egy zártkertem amit elszeretnék adni de nem tudom hogy eladható e, ugyanis több mint 5 éve van az én tulajdonomban tehát az elidegenítési tilalom lejárt, lejárta után elajándékoztam édesanyámnak tudom hogy rá érvényes lett újból az elidegenítési tilalom, pár hónap múlva felbontottuk a szerződés eredeti állapot helyre állítása megtörtént. Újra hatályba lépett ezzel a tilalom vagy ilyenkor eladhatom bármikor?
Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelt Dr.Sági István!

Adott egy ingatlan aminek 1/4 részét a feleségem 2015-ben megörökölte a hagyaték során édesanyja közbenső ajándékozásával. Amennyiben idén értékesítjük az ingatlant ez után az “1/4 eladási ár x 0,25 x 0,3” lesz az adóalap, vagy “1/4 eladási ár – az 1/4 rész hagyatéki leltár kori érték x 0,3”?
Ugyanennek az ingatlannak az 1/4 részét örökléssel megszerezte 2018-ban ennek a kiszámítása egyszerű.

A maradék 1/2 részt én vásároltam meg extra kedvezményesen a másik féltől. Az illetéket viszont a vételár kétszerese után fizetem a NAV felé. Eladás esetén SZJA-t nekem az “1/2 eladási ár – vételár” vagy “1/2 eladási ár – illetékalap (ami a vételár kétszerese)” uán kell fizetnem?

Ha az előbbi akkor még mindig elajándékozhatom értékesítés előtt a feleségemnek és akkor az eladási ár 25% lesz “csak” az SZJA fizetés alapja?

Amennyiben adóoptimalizálás miatt elajándékozom az én részemet és utána veszünk egy másik drágább ingatlant helyette 50-50%-ban akkor a korábban eladott lakás eladási árát leveonhatjuk illetékkedvezményként a teljes vételárból együtt, vagy kizárólag az 50%-ból ő vonhatja le?

Köszönettel:
Bálint

Tisztelt Dr.Sági István!

Ajándékozott ingatlan eladás adózása miatt kérnék segítséget Öntől.
2016-ban vásároltam egy lakást 1/1 tulajdoni hányadban, aminek a felét 2019-ben gyermekemnek ajándékoztam. Az ingatlan szerzéskori vételára 10 millió Ft volt.
Most szeretnénk eladni a lakást, és azt nem tudom, hogy jelen esetben az én adóm kiszámításánál mennyi költséget számolhatok el a korábbi vételárból: 10 milliót, azaz a teljes árat, vagy csak a mostani tulajdoni hányadomnak megfelelően (1/2-ed rész) 5 milliót?

Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Üdvözlettel:
Kis Éva

Tisztelt Dr.Sági István!

2017-ben vettem egy ingatlant, melyet felújítottam, és eladtam.
Így kb.1,5 millió forint adófizetési kötelezettségem keletkezett.
Sajnos, jelen állás szerint esélyem sincs ezt az összeget kifizetni, még részletfizetéssel sem.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon lehet rendezni az ilyen jellegű tartozást?
Eközben a vállalkozásomat (cipőbolt) megszüntettem, és kb.300 pár vadonatúj cipő megmaradt.
Ezt esetleg fel lehet ajánlani a megfelelő, mondjuk nem a forgalmi értéken, hanem pl.beszerzési áron?
Vagy máris az ingatlan árverezésétől kell tartsak?

Üdvözlettel: Lente Zsolt

                                businessandlawkft