Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Kedves István!
Alanyi áfamentes egyéni vállalkozóról van szó, EU adószámmal rendelkezem.

Adótanácsadó szerint:
– megveszem a terméket németben 100 ft-ért, ami áfával (19%) 119 ft,itthon eladom 150 ft-ért, ,,kerestem” 31 ftot

Könyvelőm szerint:
– megveszem a terméket németben 100 ft-ért, amire SEMMILYEN áfa nem jön, itthon eladom 150 ft-ért, kerestem 50 ftot.

Melyik példa a helyes? Nagyon rossz érzés, hogy ilyen színvonalú kérdésben különböző véleményt kelljen halljak…
Köszönöm válaszát!

Kedves István!

A könyvelő azt mondta, hogy :

100 ft-ért megveszem németbe (mert ugye megadtam az EU-s adószámom és így nekem ÁFA nélkül számláznak)

És mivel alanyi áfamentes vagyok, itthon semmiféle áfát nem kell ráfizetnem, ,,érvelése szerint” meg se érné rátenni az ÁFÁT hiszen le se vonhatom.

Így ÁFA nélkül veszek és ÁFA nélkül adok el. Mivel ez nekem furcsának tűnt (logikával ellentmondó, hogy sehol ne kelljen áfát fizetnem, újra rákérdeztem) és ezt mondta:

,,Biztos.
Abban az esetben, ha a magyar cég rendelkezik német telephellyel és van német adószáma és az áru sem hagyja el Németországot, akkor német áfás számlát kap ami alapján a német áfát vissza tudja igényelni.Amnnyiben csak magyar székhely/zelephely van és közösségi adószám és az árut Magyarországra hozzák, akkor a német fél áfa mentes számlát állít ki (export). A magyar fél a beszerzése után felszámítja és le is vonja a magyar áfát. A te esetedben ez az utóbbi kimarad az alanyi mentesség miatt.”

Tudnánk pontot tenni a végére valahogy? Nagyon rosszul esik, hogy 3 könyvelő 3 féle választ adott! Mi az igazság? Hogyan járhatok utána? Köszönöm a válaszát,már csak Önre számíthatok.

Köszönöm a váalszt!

,,A magyar fél a beszerzése után felszámítja és le is vonja a magyar áfát. A te esetedben ez az utóbbi kimarad az alanyi mentesség miatt.”

Ha a második mondatot is hozzávesszük a könyvelő gondolatához, talán más fényben vetül fel az állítás vagy sem? Most írok a könyvelőmnek hogy magyarázza meg miért gondolja azt hogy így van a törvény-

Kedves István!

Amennyiben az egyéni vállalkozó állandó lakcímét fiktiváltatják – ugyanis kollégiumban lakik ideglenes lakcímen és nagyon ritkán tud csak állandó lakcímén megjelenni, ugyanakkor a székhellyel ami nem az állandó lakcímen található minden rendben van, mi történik? A fiktív lakcímnek milyen következménye van az egyéni vállalkozóra, megszűnik-e ez esetben a vállalkozás?

Köszönöm válaszát.

Tisztelt Cím!

Szálláshely-szolgáltatást szeretnék indítani egy bérelt lakásban.
Az lenne a kérdésem, hogy a lakás tulajdonosának milyen bejelentési és adózási kötelezettsége van ezzel kapcsolatban?
Illetve én választhatom-e a tételes átalányadózást és pénztárgép köteles-e ez a szolgáltatás?

Köszönettel: Szilágyi Szilvia

Kedves Dr. Sági István!

A kérdésem az adószámos magánszemélyek adózásával kapcsolatos. Igazából csak megerősítést kérnék a következőkről, hogy jól értelmezem-e a dolgokat.
1. Ha társaságnak számlázom 33000 Ft alatt, akkor csak a 15% SZJA-t kell levonni a számla összegéből (10% költséghányad után), amit a cég fizet be utánam?
2. Ha társaságnak számlázom 33000 Ft felett, akkor a 15% SZJA-t + 17% járulékot kell levonni a számla összegéből (10 % költséghányad után), amit a cég fizet be utánam? + a cég befizet még 27%-ot?
3. Ha magánszemélynek számlázom 33000 Ft alatt, akkor megkapom a teljes összeget és csak a 15% SZJA-t kell befizetnem (10% költséghányad után) a NAV-nak?
4. Ha magánszemélynek számlázom 33000 Ft felett, akkor megkapom a teljes összeget és 15% SZJA-t + 17% + 27% járulékot kell befizetnem (10% költséghányad után) a NAV-nak?

Köszönöm a válaszát.
Üdvözlettel,
Tamás

17%: 10 % nyugdíjjárulék + 7 % egészségbiztosítási járulék
27%: EHO (egészségügyi hozzájárulás) vagy szociális hozzájárulási adó?
A 27%-ot nem értem pontosan…

Van egy 8 órás főállásom, és emellett energetikai tanúsítványok készítéséhez lenne szükségem a számlázásra.
A nagyjából 33000 Ft a minimálbér 1/3-a, elvileg ezen érték felett van biztosítási jogviszony.

Kedves Dr. Sági István!

A kérdésem egészen rövid lenne: adott egy egyszemélyes egyéni vállalkozás, ami külföldről (EU) behozott cikkekkel kereskedik online felületen.

Példa: 8millió Ft a bevétel, 5,6 millió a költség melynek 100%-a az áru beszerzési ára, a maradék 2,4 millió Ft-hoz szeretnék hozzájutni a legkedvezőbb módon. A kérdésem csupán annyi lenne, így első ránézésre mindenféle felelősség nélkül természetesen – melyik adózási formát ajánlaná? A KIVA előnyös lehet ?

Köszönöm a válaszát, gyönyörű napot!

Üdvözlettel,
Makiwara

Tisztelt Dr. Sági István!

Adószámos magánszemély vagyok és főállás mellett, megbízási szerződéssel vállalok munkát egyéb oktatási tevékenység területen. Ebből a tevékenységből keletkező jövedelmem meghaladaja a m.minimálbér 30%-át.
Az adószám kiváltásánál és a későbbiekben történt NAV-os telefonos érdeklődésemre is azt az információt kaptam, hogy nem kell az szja-n kívül más, járulékos költséget fizetnem (eho).
Mindezek ellenére kaptam egy vizsgálatot és az elmaradt eho megfizetésre köteleztek, valamint meg is büntettek. Természetesen azóta (2016) fizetem.
Bár ismét felhívva Őket, megint nemleges volt az eho fizetésre a válasz.
Az lenne a kérdésem, hogy jogos-e a büntetés és ha nem, milyen irányba induljak el.

Tisztelettel:
Attila

Köszönöm megtisztelő válaszát.

Üdvözlettel:
Attila

Tisztelt Dr. Sági István,

nappali tagozatos (aktív féléves) állami ösztöndíjas egyetemistaként szeretnék egyéni vállalkozást indítani. Sajnos többünknek ellentétesek az információi arról, hogy az aktív nappali jogviszony lehetővé teszi-e a kedvezményes (főállásúakra vonatkozó) 25000 Ft / havi díjat, vagy az 50000 Ft/havi díj az érvényes az esetünkben. Sajnos még könyvelők is ellentétes véleményt adtak nekünk, így szeretném egyszersmind utoljára tisztázni a helyzetet és az Ön segítségét igénybe venni.

Köszönöm megtisztelő válaszát.

Üdvözlettel,
Tibor

Tisztelt Tibor!

Gondolom a KATA-s adózásra gondol, ebben az esetben a törvény alapján:

8.főállású kisadózó: a kisadózó, kivéve azt a kisadózót, aki a tárgyhó egészében megfelel az alábbi feltételek bármelyikének:
a) legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, azzal, hogy a heti 36 órás foglalkoztatás megállapításánál az egyidejűleg fennálló munkaviszonyokban előírt munkaidőt össze kell számítani,
b) a társadalombiztosítás ellátásairól és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) szerinti kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül,
c) a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról és annak végrehajtásáról szóló uniós rendeletek alapján külföldön biztosított személynek minősül,
d) a kétoldalú szociálpolitikai, szociális biztonsági egyezmény alapján más államban biztosítottnak minősül,
e) olyan magánszemély, aki 2011. december 31-én – a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján megállapított – I., II., vagy III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, és a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 32-33. §-a alapján rokkantsági ellátásban vagy rehabilitációs ellátásban részesül,
f) rokkantsági ellátásban részesül és egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 50 százalékos vagy kisebb mértékű,
g) a kisadózó vállalkozáson kívül más vállalkozásban nem kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozónak vagy társas vállalkozónak minősül, ideértve más kisadózó vállalkozásban fennálló főállású kisadózó jogállást is;

Ez alapján ide nincs felsorolva az egyetemi jogviszony, így 50.000 a havi fizetendő.

Javaslom ne KATA-s vállalkozást csináljanak, hanem a normál adózás szerintit.

Üdvözlettel:
Dr. Sági István

Kedves István köszönöm a választ. Normál adózás alatt mit ért pontosan? Utána szeretnék olvasni, csak nem egyértelmű ez a kifejezés. Köszönöm.

Kedves István!

Elnézést, hogy hozzászólok, de ma voltam könyvelőnél tanácsadáson, aki a KATA összegét 25ezer ft-ra mondta nappali tagozatos hallgatók esetében. Csodálkoztam is, hiszen ezen az oldalon és más könyvelő oldalakon is az 50ezer ft-tot olvastam. Felhívtunk egy másik könyvelőt, aki viszont ugyancsak megerősítette a 25ezer ft-ot. Kinek lehet igaza? Fogalmam sincs, miért ilyen megosztó ez a kérdés, de idáig 4 könyvelő 2-2 választ adott az elmúlt 2-3 hétben

Tisztelt !

A kérdésem, a külföldi internetes szerencsejátáték ( sportfogadás ) ból szerzett pénz utáni adózás lenne, adott egy külföldi weboldal amelynek a neve a bet365 én regisztráltam erre az oldalra, befizettem 200.000Ft-ot, az egy vagy 2,5 hónap alatt volt kb. 150 / 160 fogadásom amik közt volt nyertes / vesztes fogadásom, a végére sikerült 8.000.000Ft-ot nyernem, amit kikértem az itteni OTP-s számlára és meg is kaptam, kérdésem hogy ez után hogyan tudok adózni, tudomásom szerint ez, egyéb külföldi jövedelem bevétele alá esik amely után 16 százalék személyi jövedelemadó-előleget és a 27 százalék egészségügyi hozzájárulást (a továbbiakban: eho) a szerzés negyedévét követő hónap 12-éig kell befizetni, viszont ezt hogyan tudom kiszámolni, összesen a nyereség a kifizetett 8 millió forint után 43 % kell fizetnem ? Nincs esetleg EHO esetén pl. egy maximum felsőhatár ?

Szoval ez levezetve hogyan tudom kiszamitani hogy mennyi adot kell ebbol fizetnem s higyan tudom ezt megtenni / bevallani ?

Tisztelt Dr Sagi ur!

Vancegy kulfoldi befektetesem ami iden jar le es hamarosan megkapom a befektetett osszeget es a hozamot is.
Amikor kezdtem meg Magyarországon dolgoztam azota mar kulfoldon es iden ki is jelentkeztem hogy tb-t es egyeb dolgokat se kelljen fizetni. Teljeskoruen kulfoldon adozom.
Ha a hozam es a befektett penz Magyarországi szamlara erkezik vissza, akkor azutan adoznom kell otthon?
Vagy ezutan az osszef utan lehet ugyanúgy kulfoldon adoznom?

Valaszat elore is koszonom

                                businessandlawkft