Ingatlan tanácsadás online ingyenesen

Ingatlanvásárlással, – eladással és ingatlanokkal kapcsolatos ingyenes tanácsadó fórum az interneten.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak ingatlannal kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel!

Ingyenes tanácsadó szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Ingatlan tanácsadás online ingyenesen az interneten örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

Visszajelzés
253 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Sági István!
Az a kérdésem lenne, hogy egy árverezés alatt álló ingatlant magán személy meg tudja venni nem az árverezés útján? Vagy csak árverezés útján vehető meg?
Válaszát várom köszönettel.
Boldog karácsonyt kivánok.
László

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2021. 07. 01. napján édesanyám albérletbe költözött. Faluban, külterületi részen, helyrajzi számmal rendelkezik a ház, 45 négyzetméteres, 1 szoba, konyha és nappali egy légtérben, fürdő és wc egy helységben. Valamikor hobbi teleknek használták.
A bérbeadó, egy általa összeállított, 4 oldalas szerződést íratott alá, tanúkkal. Ez a szerződés nincs közjegyző által hitelesítve. Határozott idejű szerződés van feltüntetve rajta, de nincs benne végdátum, vagyis a határozott idő lejárta (üresen hagyták azt a részt.) Ilyen esetben nem válik automatikusan határozatlan szerződéssé?
Ebben a szerződésben benne van, hogy a havi bérleti díj 80 ezer ft, de ez változhat, ha a pénz értéke romlik. A bérleti díjon felül fizetni kell a rezsit (villany, szemét, gázpalack a tűzhelyhez, fa a fűtéshez). A bérbeadó szóban jelezte, hogy 2023. január 1-től 100 ezer ft-ra emeli a bérleti díjat, a válságra hivatkozva. Papírt egyelőre még nem adott a szerződésmódosításról.
Édesanyám sem rendelkezik nagy keresettel, és ezt a kis házat éppen még megengedhette magának. Nem csak a bérbeadó, de a bérlő is megérzi a válságot, neki is emelkednek az árak.
A bérbeadó azt mondta, hogy januárig van ideje gondolkodni, hogy kifizeti e a 100 ezer ft-ot, vagy elköltözik.
Érdeklődni szeretnék, hogy van e esetleg valamilyen jogi lehetőség, aminek a segítségével 80 ezer ft maradhatna a havi bérleti díj.
Köszönöm a válaszát!

Tisztelt Ügyvéd Ùr,

2020 decemberében édesapám ahol addig lakott ingatlan, eladásra került (az sem a sajat ingatlana volt), ahonnan nem jelentette ki magát, de mivel nem volt hová mennie így befogadtam, ès az én lakásomba lakik azóta is. Ebbe a lakásba nem lett bejelentve, átmeneti megoldásként szántam, de sajnos kapcsolatunk nehezkes, kisajátítva a tulajdonom,kihasznalva engem, hiteltartozással a fején nem is tud más lakhatási opciót.Anyagilag sem tud támogatni ahogy nekem az segítség lenne, és a lakás is leamòrtizálòdik idővel. En jelenleg kulfoldon vagyok.
Szeretném hogyha elmenne a lakásombòl, ami lehet hogy megbeszélés után sem fog megtörténni mert nincs neki hova.
Szeretném megkérdezni nekem milyen jogon van, mint tulajdonos? Dönthetek e róla hogy ő neki mégpedig igenis el kell mennie egy adott hataridovel, ès ha nem teszi, kihez tudok fordulni?
A lakás az én tulajdonom, neki semmilyen köze nincs hozzá.

Köszönöm válaszát

László

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Arról szeretnék információt, hogy az un. Nullás igazolás, amit a közös képviselőnek kell(ene) megküldeni mit tartalmaz? Nálunk volt “közös költség” és célbefizetés (tetőfelújításra). Mindkettőt vagy csak a havonta fizetett un. “közös költség”-et kell belevennie a közös képviselőnek?
Röviden az a helyzet, hogy eladtuk a lakást. A közös költséget fizettük és a tetőfelújítás célbefizetésből, annyit ameddig ott laktunk. A közös képviselőt többször kértem, hogy küldje el a nullás igazolást, Először szeptember 26-án kértem (arra nem kaptam választ), majd október 7-én (arra sem) majd 13-án újra kértem és ekkor jelezte, hogy küldi, de nem teljesült még ez az ígéret. Kíváncsi vagyok, hogy időhöz van-e kötve, hogy mennyi idő alatt kell válaszolnia vagy elhúzhatja a végtelenségig?
Köszönöm a segítségét.

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A lányom egy budapesti szuterén lakást bérel.(ami elvileg utólag megtudva-ha jól tudom nem adható ki albérleti viszonyba…?)
Egy éves szerződést írt alá,de most 4. hónap elteltével a szuterén jelleg miatt nyirkos,párás a levegő-pedig napi szinten megy a párátlanító készülék.Lányomról tudni kell,hogy kb. 12 éves koráig erősen asztmás beteg volt,ami napjainkra elmúlt,csak téli párás időben jön elő…Itt sajnos napi szinten használja a sópipát.Erre hivatkozva felmondhatjuk az albérletet vagy legalább közös megegyezéssel megszüntethetjük az albérleti viszonyunkat?
És ebben az esetben ha nincs károkozás,a kauciót visszakaphatjuk?Ráadásul (gondolom ez miatt nem is törvényes a szerződésünk?) lakcímkártyát sem kapott a többszöri kérés ellenére az önkormányzatnál,mert “nem találják ” ezt a lakást…mert ez feltétele lenne az orvosi ellátásnak,mert így nincs háziorvosa,illetve több mint 200 km-re lakik az albérlettől,így ez sem megoldott….Előre is köszönöm a válaszát!

Kedves ügyvéd úr

Két különböző ügyben szeretnék tanácsot kérni Öntől.

1. Betéti probléma.
Már eljöttem a lakásból, de a bérbeadó nem adta vissza. Azt mondták, hogy visszafizetik, ha elküldöm nekik a bankszámlámat, de nem válaszoltak. Megvannak a munkahelyi adataik. Ebben az esetben milyen lépést tehetek, hogy visszakapjam a kauciót? Van egy ügynök (ingatlanügynök) közöttünk.

2. Amikor átvizsgálták a lakást, nem panaszkodtak semmire, de a tulajdonos panaszkodott néhány dologra AZ UTÁN, hogy visszaadtam a kulcsokat. Pl. rendesen működött, vagy nem láttam ilyen problémát, amikor ott laktam, de a kulcsok visszaadása után a főbérlő azt mondta, hogy a víz eldugult, a gázbojler nem működött stb…).
Szerintem nem számolhatnak fel semmit, amit a bérlő kulcsvisszaadása után találtak. Szeretném tudni, hogy a törvény mely paragrafusokban jelöli az ilyen szabályokat. Hogy amikor felszámolják a költségeket, reklamálnak, akkor be tudjam mutatni, hogy mit mond a magyar törvény.

Meg tudná nekem is mutatni, hogy a magyar törvény mit mond a kaució visszaadásáról? Túl sokáig tartják a foglalómat.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.

Kedves Dr. István Sági

Köszönöm gyors válaszát, de Úgy érzem nem kaptam választ a kérdésemre.
A főbérlő visszatartja a kauciót mert azt mondja eldugult a lefolyó és a bojler nem működik. Ezt azután jelezte nekem, hogy elmentem és átadtam a kulcsokat. Nekem nem volt eldugulva a lefolyó és a bojlerrel se volt semmi baj. Mit tudok tenni?

A 2. kérdésem pedig, hogy milyen lépéseket tehetek a bérbeadó ellen, amennyiben nem kapom vissza a kauciót? Ismerem a lakcímét, munkahelyét. Írhatok a munkáltatónak?

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egyéves bérleti szerződést hosszabbítottam határozott idejű szerződéssel plusz egy évre (bérleti szerződésmódosítással) úgy, hogy egy évre előre kifizettem mind a bérleti díjat, mind pedig az egyéb költségeket (rezsi, közös költség, stb.).

Az eredeti, első éves szerződésben ez szerepel: “A bérleti idő után a szerződés határozatlan idejűvé módosulhat, mindkét fél írásos beleegyezésével. Feleknek ezen szándékát a szerződés lejárta előtt egy hónappal írásban jelezni kell. Az így létrejött határozatlan idejű szerződést a felek 1 hónapos felmondási határidővel, kizárólag írásban szüntethetik meg.”

A határozott idejű, következő évre szóló szerződéshosszabbításban (amely jelenleg aktív) többek között ez szerepel: “Amennyiben az eredeti szerződés 2. pontja értelmében a bérleti szerződés egy hónapos határidővel kerül felmondásra, az előre megfizetett egyösszegű bérleti díj fel nem használt része visszafizetésre kerül, illetve abból a valós 2022. május 15-től a felmondásig tartó költségek levonásra kerülnek az elektromos áram, víz, közös költség és Internet költségek fedezésére plusz 50% a kaucióból.”

A kérdésem: a TULAJDONOS részéről ez az egyéves határozott idejű szerződéshosszabbítás felmondható, vagy sem? Számomra ellentmondásos a szövegezés, hiszen az eredeti szerződés határozatlan idejű szerződéshosszabbítás felmondásáról rendelkezik, azonban a plusz egy évre szóló szerződésmódosításban visszautalás történik a felmondási jogra, mintha lehetőséget teremtene arra, hogy a határozott szerződés is felmondható egy hónapos határidővel.

Köszönettel,
Boros Dénes

Tisztelt Ügyvéd Úr! Adott egy lakás, aminek a volt élettársam és én vagyunk a tulajdonosai. A lakást 25 évvel ezelőtt vásároltuk, az élettársam 24 évvel ezelőtt külföldre költözött, és azóta semmilyen kapcsolata nincs a lakással sem tartozkodás, sem fizetés terén. Most el szeretném adni, és Ő követeli a lakás árának a felét. Az lenne a kérdésem, hogy el tudom birtokolni tőle?

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Egy saroktelekből az önkormányzat az úthoz szeretne leválasztani 20nm-t. Van arra vonatkozó meghatározás, hogy ezt milyen módon teheti meg? A magántulajdonú telek piaci árának milyen arányát kell megfizetnie? Arra hivatkozóan, hogy veszélyes a kanyar, nem belátható. Elbirtokolhatják a telket? A kerítés helyreállítása kinek a feladata? Tudna erre vonatkozó jogi hivatkozást küldeni? Az ingatlan Tiszafüreden van.
Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
Üdvözlettel,
Varga Katalin

1 10 11 12

                                businessandlawkft