Ingatlan tanácsadás online ingyenesen

Ingatlanvásárlással, – eladással és ingatlanokkal kapcsolatos ingyenes tanácsadó fórum az interneten.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak ingatlannal kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel!

Ingyenes tanácsadó szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Ingatlan tanácsadás online ingyenesen az interneten örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

Visszajelzés
253 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Ügyvéd Úr! Birtokomban van egy kedvezőtlen adottságú, évek óta gondozatlan zártkerti ingatlan, értéke elenyésző,melyen 4 tulajdonostárssal osztozom. A tulajdonostársak úgy döntöttek, hogy a területet értékesíteni kívánják, de a tulajdoni lap lekérésekor meglepődve tapasztaltuk, hogy végrehajtási jog feljegyzése van folyamatban. Erről a földhivataltól még nem kaptunk értesítést, és még nem tudjuk, hogy kinek a tulajdoni hányadára.Kérdésem,bármelyik tulajdonostárs tulajdoni hányadra terhelt végrehajtási jog ellenére, a terhelt inagtan részről a tulajdonosa lemondhat e ingyen a többiek javára? Ezzel a végrehajtási jog ráterhelődik e, vagy nem a többiek részarányára? A lényeg, hogy egy tulajdonostárs miatt a többiek ne essenek el az eladási joguktól.
Mielőbbi válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel
Veronika

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szüleim 1972-ben építettek egy családi házat. Édesapám 1985-ben hunyt el, a ház felét ketten örököltük az öcsémmel. Édesanyám 2020-ban hunyt el, a ház másik felét is megörököltük. Ebben az évben – 2021-ben – eladjuk az ingatlant.
Kell adót fizetnünk? Ha igen, mennyit?
Üdvözlettel
BCs

Tisztelt Ügyvéd úr!
Vidéken, külterületen zártkerti ingatlanunk van, művelésből kivont. Arról érdeklődnék, hogy van-e lehetőség a szomszéd telkének egy részét megvásárolni, amely nincs művelésből kivonva, viszont elhanyagolt, nem foglalkoznak vele. Kb. 200 m2-t szeretnénk megvenni, mely a telek kb. hatoda (az egész telekre pénzünk sem lenne és gondozni sem tudnánk).
Köszönöm válaszát előre is,Üdvözlettel:
B. Péter.

Tisztelt Ügyvéd Úr,

Kérdésem, hogy az 5 éven belül, magasabb értéken eladott eladott ingatlan mindenkori adóalapjából levonható-e az eladáskori lakáshitel végtörlesztésének összege?

Köszönettel,
Cs.Gyula

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Nemrég vásároltunk egy új építésű lakást. A Ptk. szerint az utolsó részlet megfizetése előtt birtokba kell adniuk az ingatlant, viszont az adásvételi szerződésbe az van írva, hogy a teljes összeg megfizetése után kaphatjuk meg. Érdeklődni szeretnék, hogy egy ilyen szerződés felülírhatja-e a Ptk.-t?

Köszönettel:

B.-Sz. Janka

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Kaucióval kapcsolatban kérném a tanácsát. Tíz éve bérlek egy ingatlant, a szerződés megkötésekor kéthavi bérleti díjnak megfelelő kauciót fizettem. Az eltelt évek során a bérleti díj több lépcsőben történő emeléssel kétszeresére nőtt. Az lenne a kérdésem, hogy kiköltözéskor a kaució eredeti összege, vagy a jelenlegi kéthavi bérleti díjnak megfelelő összeg illet meg?
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:
B. Barbara

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Hitel bevonásával szeretnénk ingatlant vásárolni, érdeklődni szeretnék, hogy mi a tipikus határideje a birtokbavetelnek a teljes vételár megfizetését követően? Az eladó az ingatlanáert kapott összegből szeretne másik ingatlant vásárolni. Jelenleg albérletben lakunk, szeretném minimalizálni az időt amikor hitelt és albérletet is fizetnünk kell, de nem tudom, mi a gyakorlat. Továbbá érdekelne, hogy milyen lehetőségeim vannak bebiztosítani magamat arra az esetre ha az eladó mégsem hajlandó a megbeszélt határidőre fizetni

Köszönöm

Tisztelt Ügyvédi Úr!
A következőben szeretnék felvilágosítást kérni:

Egy társasháznak két tulajdonosa van.
T1 tulajdonos 60% T2 tulajdonos 40% közös tulajdoni illetőséggel.
T1 elhatározza, hogy beépíti a közös tulajdonban álló padlásteret, és ott lakást alakít ki.
T2 ezt nem ellenzi (a ráépítő jóhiszemű), de a ráépítés eredményéről nem készült megállapodás.
(A tetőtérben létrehozott lakás nem kerül külön albetétbe, mint pld. házmesterlakás)
A tetőtéri ráépítés az egész ingatlan értékét 10%-al növeli.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan alakul ez esetben T1 és T2 külön tulajdoni lapján a közös tulajdonra eső tulajdoni hányad, a ráépítés eredményeképpen?
Elképzelésem szerint T1 tulajdoni hányada 65%-ra T2 tulajdoni hányada 35%-ra változik.
(A különbség 10%-al növekszik, tehát 20%-ról 30%-ra.)
Helyesen gondolom-e ezt, vagy valami más a jogi helyzet?

Szíves válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Sz. Tamás

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az alábbi ügyben szeretném a segítségét kérni.
Édesapánk sajnos decemberben elhunyt. Húgommal ketten vagyunk az örökösök, nekem feleségem van, húgom egyedül él jelenleg. Két ingatlan tulajdonrészt szeretnénk közös megegyezés szerint megosztani egymást közt úgy, hogy a nagyobb értékű ingatlan értékkülönbözetét megfizetjük a húgomnak.
Ezt ajándékozással tudnánk legcélszerűbben elvégezni? Illetve házastársam segítségét (külön bankszámlánk van) igénybe tudom ehhez venni?
Illetve a nagyobb értékű ingatlanban édesanyám tulajdonrészét feleségem venné meg a jelenlegi lakásának eladásával, melyet 2014-ben édesapjától ajándékozás során kapott. A többlet összeg után, lévén 5 év eltelt, nincsen járulékfizetési kötelezettsége, igazunk van?
Nagyon szépen köszönöm előre is megtisztelő válaszát!

Üdvözlettel:
N. Sándor

                                businessandlawkft