Ingatlan tanácsadás online ingyenesen

Ingatlanvásárlással, – eladással és ingatlanokkal kapcsolatos ingyenes tanácsadó fórum az interneten.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak ingatlannal kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel!

Ingyenes tanácsadó szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Ingatlan tanácsadás online ingyenesen az interneten örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

Visszajelzés
253 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Adásvételi szerződésben rögzített végső határidőig, illetve többszöri felszólításra azóta sem fizette ki a vevő az ingatlan vételárát. A szerződésben szereplő elállási jogommal kívánok élni, mert irreális határidő hosszabbításokat kíván a vevő és azokat nem áll módomban elfogadni, mert a szerződésben szereplő határidőkhöz igazodva én is kötelezettségeket vállaltam. Volna másik vevő is az ingatlanra, de vele addig nem tudok szerződést kötni, amíg a széljegy le nem kerül a tulajdoni lapról.
Olvastam, hogy a Földhivatal a széljegy törlést a felek közös kérelmére intézi.
Egy szerződésszegő, sértődött, esetleg dühös vevővel szemben a vétlen eladót nem védi a jog?
Mert ezek szerint, ha ő nem írja alá – és mivel is lehetne kényszeríteni – akkor fél évig nem tudom eladni másnak az ingatlant, mert rajta marad a széljegy a tulajdoni lapon?
A szerződésben a vevő aláírta azt, hogy elállási jogom van, ha nem teljesít határidőre, valamint azt is aláírta mindkét fél, hogy meghatalmazzák a szerződést készítő ügyvédet a földhivatali képviselettel.
Akkor miért kér a Földhivatal jóváhagyást attól a féltől, aki nyilvánvalóan nem fogja ezt megtenni?
Kérem szíves tanácsukat a helyzet megoldására!
Üdvözlettel:
UGábor

Tisztelt Ügyvéd úr!
Adott egy nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű állami beruházás. A kivitelezés során a magántulajdonban lévő ingatlan érinti a beruházást. A kérdésem az lenne, hogy az “útban lévő” ingatlanban idős édesanyám él egyedül. Nem szeretne elköltözni az ingatlanból, ill. ha mégis szükségszerűvé vállna akkor a tekepülésen szeretne tovább élni. Milyen lehetőségeink vannak. Édesanyám az ingatlan haszonélvezője, mi gyerekei vagyunk a tulajdonosok.
Köszönettel:
BozsakovicsS

Tisztelt Ügyvéd úr!

Ingatlan bérbeadásával kapcsolatos adózásról szeretnék tájékoztatást kérni, illetve ehhez kapcsolódóan a vállalkozói formai lehetőségekről.
A konkrét kérdés, hogy átalány adózásba beletartozik-e az ingatlan bérbeadás utáni adókötelezettség?
Amennyibe nem, mi a legkedvezőbb módja?
A jövőbeni kilátások miatt érdekelne, mivel jelenleg még alkalmazottként dolgozom főállásban, de 1 éven belül szeretnék valamilyen formában vállalkozó lenni, ahol van lehetőség legalább 6 órásként munkát vállalni. Maga a vállalkozói tevékenység (egyelőre) csak a hosszú távú lakáskiadásból lenne.
Konkrétumok:
– lenne két kiadható lakóingatlan, hosszútávú albérlet, amiből lenne annyi bevételem, mint a jelenlegi fizetésem.
– emellett tudnék vállalni 6 órás állást beosztottként (informatikai vagy más területen)
Más vállalkozói tevékenységről egyelőre nincs kilátásom. Csak a lakás kiadás és a 6 órás állás lenne.

Mi a legjobb módja, adózás szempontjából legkedvezőbb formája ennek?

Köszönettel:
P. Krisztina

Tisztelt Ügyvéd úr!

Ha a teljes összetett kérdésre nem is, de arra tudna választ adni – mint itt az előzőekben másoknak is, és nem a fizetős részre írányítva – hogy átalány adózásba beletartozik-e az ingatlan bérbeadás utáni adókötelezettség?

Köszönöm
P.Krisztina

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Segítséget szeretnék kérni Öntől!
2021. februárban kötöttünk adás-vételi szerződést az eladóval, amiben szerepel, hogy 2 db állami jelzálog van a házon, és ha ő ezt letörölteti akkor kerülünk bejegyzésre a tulajdonjogra. Most 3 hónap elteltével derült ki hogy még 1évig terhelési-elidegenítési tilalom van a házon szocpol miatt. Az eladó ezt nem hajlandó visszafizetni, mert az ő meglátása szerint bukna a házon. Úgy gondolom ez nem a mi hibánk, mi mindent teljesítettünk, bármikor tudnánk fizetni, az ingatlant már bírtokba vettük, költöttünk rá. Szeretném az Ön véleményét is kikérni, hogy mit tehetnénk, milyen jogaink vannak? Köszönöm válaszát!

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Leendő induló vállalkozásom számára telephelyet szeretnék vásárolni. A kiszemelt telephellyel kapcsolatban lekértem frissen térképmásolatot és tulajdoni lapot is. Ezek alapján két fontos kérdésben szeretném a véleményét kérni:
1. Az adott ingatlanon természetben áll egy 150 nm-es műhely, mely a térképmásolaton sincs feltüntetve, illetve a tulajdoni lapon sem, mert a tullapon a művelési ág: “kivett beépítetlen terület”! Jól gondolom, hogy az épület feltüntetést a jelenlegi tulajdonosnak kellene rendeznie még az adásvétel előtt, mert egyébként ha az ingatlanban később vállalkozói tevékenységet szeretnék bejelenteni, akkor ez aggályos lehet, hogy a földhivatali nyilvántartásokban az épület seholsem szerepel?
2. Az térképmásolat lekérdezése után kiderült, hogy a szóbanforgó telephelynek szánt ingatlant közúton nem lehet megközelíteni, mert minden oldalról magánterületű (Kft. a tulajdonos) “kivett út” elnevezésű ingatlanok szegélyezik! Jól gondolom, hogy a megközelíthetőséget útszolgalmi jog biztosításával kérhetem? Ha igen, mi ennek a kérelemnek a menete, illetve az idegen telkek tulajdonosa elzárkózhat-e a szolgalmi jog biztosításától?

Válaszait előre is nagyon köszönöm, tisztelettel: János

Köszönöm!

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Ingatlant szeretnénk eladni, melynek tulajdonosai között van gondnokolt is. Kérdésem az lenne, hogy a Gyámhatóság ki fog-e küldeni értékbecslőt, illetve ha igen, meg tudjuk-e gyorsítani az eladás folyamatát azzal, hogy még a vevő megtalálása (adásvételi szerződés aláírása) előtt kérelmezzük a Gyámhatóságot, hogy végezze el az értékbecslést?
Köszönöm, üdvözlettel: Géza

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A következő ügyben kérném tanácsát,javaslatát.
Idős rokonom évekkel ezelőtt elvált s a volt férjtől nemrég egy lakást kapott mely esetében így illetékfizetési kötelezettsége keletkezett.
A volt férjével közös korábbi otthonukat egy családi házat a gyermekük részére szándékoznak ajándékozni. a vásárlás megtörtént tehát, az ajándékozás ezután esedékes.
Illeték szempontjából hogy tudná mentesíteni magát a fizetés alól?
Kisnyugdíjas lévén elég nagy gond számára.
Cserét pótló vétel ilyen esetben is fennáll amennyiben az ajándékozás ugyebár illetékmentes?
Köszönettel László

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Elnézését kérem,nem világosan fogalmaztam.
A volt férjétől kapott pénzen idős rokonom maga vásárolta meg az ominózus lakást. itt történt adás-vétel őt illetően.
Tisztelettel: Domcsek László

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Az lenne a kérdésem, hogy egyenes ágon örököltünk egy ingatlant. Egy másikat pedig mint hagyatéki hitelező /azt hiszem ez a hivatalos neve/ . Ennek a két ingatlannak az árából ami 30 millió Ft. vennénk egy másik ingatlan kb. 27 millió Ft-ért. Milyen költségekre számithatunk? Átirási illeték? Esetleg más adó?
Köszönöm válaszát! Katalin

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2020.szeptemberében ajándékozással, illetékmentesen kaptam meg egy ingatlan 50%-át. A szerződésben az ingatlan teljes értéke 30 millió Ft (az ajándékrészem 15 millió Ft). Ha 2021-ben eladjuk, akkor az 50%-os ajándékrészem után mennyi SzJA-t kell fizetnem, ha a teljes ingatlant 35 millió Ft-ért sikerül eladni?
Válaszát köszönöm: Matild

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Nem kellett illetéket fizetni, a testvérem ajándékozta.
Matild

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Tehát ilyenkor a szerződésbe írt ingatlan értékét nem veszik figyelembe?
Üdvözlettel: Matild

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köszönöm a válaszát.
Matild

                                businessandlawkft