Ingatlan tanácsadás online ingyenesen

Ingatlanvásárlással, – eladással és ingatlanokkal kapcsolatos ingyenes tanácsadó fórum az interneten.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak ingatlannal kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel!

Ingyenes tanácsadó szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Ingatlan tanácsadás online ingyenesen az interneten örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

Visszajelzés
253 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Budapesti ingatlanunkat szertnénk kiadni mivel jelenleg külföldön élünk. Nemrégiben több helyen is olvastam, hogy
amennyiben más településen bérelt ingatlanban lakunk (esetünkben külföldön), ennek költsége levonható kiadásként az általunk kiadott ingatlanból szarmazó bevételből.
Ez valóban igy van, vagy ez egy téves informació?

A NAV honlapján talalható tájékoztatás szerint :
“2012. január 1-jétől csökkentheti lakás bérbeadásából származó bevételét a bérbeadó magánszemély úgy,
hogy a más településen bérbevett lakás ugyanazon évben igazoltan megfizetett bérleti díját levonhatja a bérbeadásból származó bevételéből az Szja tv. 17. § (5) bekezdése szerint.
Ennek feltétele, hogy a bérbeadás, illetve a bérbevétel időtartama a 90 napot meghaladja és a bérbevett lakással összefüggésben
a magánszemély más tevékenységéből származó bevételével (például önálló tevékenység vagy egyéni vállalkozói tevékenység bevételével) szemben nem számol el költséget,
vagy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítették meg.”

Köszönöm válaszat!

Tisztelettel: TA

Tisztelt Tanácsadó!

2013-ban vásároltam a lakásomat,most szeretném eladni. Az eladási ára magasabb lesz,mint a vételára. Az lenne a kérdésem,mivel még hitel van az ingatlanon,azt a vételár egy részéből fizetném ki, ez a hitel végtörlesztése csökkenti-e az eladásból származó jövedelmet szja bevallás tekintetében?

Válaszát köszönöm:

Mecséri Adrienn

Tisztelt Ügyvéd úr!
2011 novemberében vásároltunk feleségemmel egy szőlő,termő föld meg nevezésű ingatlant 700 000ft-ért melyen egy lerobbant állapotú kis ház is volt.Az évek során sok pénzt ráfordítottunk, külső-belső tatarozás,aljzat burkolás,fürdőszoba kiépítés,villany bevezetés,körbekerítés ,70db csemetefa ültetése és nagyon sok fizikai munkánk van benne mivel hosszú távra terveztünk.Sajnos a sors másképp hozta és idén nyáron el kellett adni az ingatlant melyért 3 800 000ft-ot kaptunk.Elvileg 3 100 000ft után kellene adóznunk de mi ezt szinte rá költöttük csak számlával nem tudom bizonyítani mivel nem tartottuk fontosnak ezeket annak idején kérni.Kérdésem az lenne lehet e más módon igazolni a ráfordított felújításokat?A másik kérdésem pedig az hogy gyermekünk idén lakást vásárol hogyha erre fordítjuk az eladás összegét akkor is adóznunk kell e?Tudom,hogy a lakásszerzési kedvezmény meg szűnt de elvileg méltányosságból még lehet igényelni vagy nem jól tudom?Köszönöm.

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Kérem szíves tájékoztatását a következő ügyben:

Volt nejem szüleinek ingatlanján építettünk házat, melynek építési és használatba vételi engedélye az én és nejem nevére szólt. Sajnos a földhivatali bejegyzés nem történt meg. Az ingatlan per és tehermentes. Válást követően az épület rám eső tulajdonjogának ellenértéket kifizettetném a volt nejemmel, de előbb a nevünkre kell íratni volt apósomról. Ebben az esetben van e illetékfizetési kötelezettségünk, és hogyan számítsuk az illeték alapot? Továbbá ha a volt nejem részletekben fizetné ki a tulajdonhányadot, akkor milyen adófizetési kötelezettség terhelne (tulajdon adásvétel+jelzálog bejegyzés, illetve tulajdonjog fenntartás esetén)?

Tisztelettel: HZ

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Kérem szíveskedjék tájékoztatni arról, hogy egy ingatlannal kapcsolatos vagyonmegosztási perben, amennyiben felperesként jogerősen pert nyernék, úgy van e lehetőségem a perköltség (perilleték 6%, ingatlanszakértői díj, stb.) alperessel történő megosztására, esetlen annak áthárítására?

Köszönettel: HZ

Tisztelt Ügyvèdúr!

Èn egy egyedűlálló kètgyerekes anya vagyok, aki gyesen van. Szeretnèk tanácsot kèrni. Tètelezzük fel, hogy a tulajdonomban lèvő ingatlant kiadom albèretbe havi 12000 ft- os díjazásban. Kötelező bejelentenem az adóhivatalnak? Ha bejelentem, visszaigènyelhetem a bevètel egy rèszèt? Illetve körülbelü mekkora összeget kellene fizetnem a NAV-nak?

Válaszát előre is köszönöm.

Tiszteletem!
Segítséget szeretnék kérni a következő problémámban. 2008 július 29-én tartási szerződést kötöttem, amely alapján megszereztem egy ingatlan 1/2 tulajdoni hányadát. Helyszíni szemlével (2008.12.02) megállapításra került a megszerzett tulajdonhányad forgalmi értéke ami 4000000 forint lett ami után 400000 forint illetéket állapítottak meg. Az adóhatóság fizetési meghagyást bocsájtott ki 200000 forint illetékelőlegről 2009 május 12-én amit én május 22-én átvettem így jogerőre emelkedett 2009. június 9-én. Az összeget befizettem 2009 június 04-én. Ezután vártam, hogy az illetékkülönbözetet kiküldje a hatóság. Ez évekig nem történt meg, majd 2015. augusztus 11-én érkezett a NAV fizetési felhívása az illetékkülönbözet megfizetésére. Ebben a levélben maga a NAV ismeri el a következőt:
“Nyilvántartásom valamint a rendelkezésemre álló okiratok alapján megállapítást nyert, hogy az adózó részére nem került megküldésre az illetékkülönbözet megfizetésére történő felhívás, melyet jelen tájékoztatásom mellékleteként megküldök”
Ezzel az egésszel az a problémám, hogy véleményem szerint ez a követelés elévült, hiszen maga a hatóság ismeri el, hogy több mint hat év alatt nem sikerült számomra kiküldeni az illetékkülönbözet befizetésére történő felhívást, márpedig tudomásom szerint az adók és illetékek esetében az elévülési idő 5 év. Tehát álláspontom szerint a hatóság hibázott és késve küldte meg a fizetési felhívást, tehát a tartozás elévült és a követelés így már nem jogszerű. Szeretném megtudni, hogy igazam van-e, és ha igen mi az eljárás ilyenkor amit meg kell tennem. Köszönettel:

Szirmai István

Köszönöm a választ Sági Úr!

Szerintem elévült a követelés, de szeretném tudni, ha mód van rá, hogy ön(ök)nek mi a véleménye erről?

Köszönettel:

Szirmai István

Köszönöm a választ! 🙂

Üdvözlöm!
Érdeklődni szeretnék, hogy amennyiben 2 éve a tulajdonomban lévő ingatlan eladásra kerül és nagyobb értékű ingatlan kerül megvásárlásra, van e adókötelezettségem? A 2 éve vásárolt ingatlan 11.500.000.- volt, a megvásárolni kívánt ingatlan 29.900.000ft.
Köszönettel

Tisztelt Ügyvéd úr!
2004-ben örököltem a szüleim házának 1/2(anyai) részét, amit akkor 4 millió forintra értékeltek a hagyatéki eljárás során. Idén örököltem az apai részt is, a hagyatéki végzésben 5 millió forint lett megállapítva az ingatlan értékként. Ha az ingatlant eladom 5 millió forintért, kell-e szja-t fizetnem illetve kell-e adóbevallást beadnom a NAV-nak?

                                businessandlawkft