Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Adótanácsadó!

Magánszemélyként bejelentett munkahellyel rendelkezem, alkalmazotti beosztásban vagyok a munkahelyemnél. Más bevételem nincs csak ez a munkahelyem van.
Azt szereteném kérdezni, hogy elszeretnék adni bezsákolt fűrészport 100000 ft értékben egy személynek. Az illető adásvételi szerződést szeretne aláirattatni velem az adásvételről ami ugye tartalmazza a nevemet címemet adataimat, mennyi zsákkal adtam el neki milyen értékben , illetve rajta van a cégbélyegzője is. Azt mondta, hogy ez muszály kitölteni, mert ezt le kell adnia majd a könyvelőjének. Ha aláírom nekem semmilyen adózásom nem keletkezik ebből kifolyólag. Ezt ő mondta mint vevő.

A kérdésem az lenne, hogy magánszemélyként ha ezt aláírom kell nekem ez után a 100000 ft os eladás után bármit is befizetnem , adót, szja bármit? Mennyi az az évi összeg esetleg ha van ami felett már adóznom kellene ha fűrészport adok neki el(pl évi 400ezer ft most írtam csak valamit)? Van valami összeghatár ami felett már adóznom kellene?
Nagyon köszönöm ha válaszol a kérdésemre. Tisztelettel: Joby85

Tisztel Dr. Sági István!

Magánszemélyként szeretném egy (németországi) disztribútor cégen keresztül árulni a szellemi termékeim (zenemű) ilyenkor milyen kötelezettségeim keletkeznek az adóhivatal felé ?

Válaszát előre is köszönöm!

Last edited 1 éve by adam.m

Tisztelt Dr. Sági István

Szüneteltetett KATA-s vállalkozásom 2022.09.22-én szüntettem meg. Már be is adtam a záróbevallásom, amit a hatályos tv. miatt 2022.08.31-es végdátummal tudtam beadni csak. Bevételem nem volt a KATA-s vállalkozásból 2022-ben. A kérdésem az lenne, hogy a 2022.08.31. és 2022.09.22. közötti időszakban, mivel átkerültem automatikusan a VSZJA hatálya alá, milyen bejelentési, adózási kötelezettségeim vannak erre az időszakra (NAV, Önkormányzat)? A VSZJA is megszűnt a KATA-s vállalkozásom megszüntetésével?

Válaszát Előre is köszönöm!

Üdvözlöm!

8 órás alkalmazotti jogviszony mellett, fotós tevékenységét szeretnék végezni, magánszemélyeknek max havi 100 ezer forint bevételig kb. Szeretném ehhez megtalálni a legjobb adózási és vállalkozási formát. Kérném segítségét, köszönöm szépen!

Tisztelt Dr. Sági István!
Megbízási szerződés létrejötte esetén, mint magánszemély, milyen kötelezettségem van nekem az adózást illetően? Létezik olyan opció, hogy a megbízó intézi az adózással kapcsolatos ügyeket, én pedig a nettó összeget kapom?
(a megbízási tevékenységből származó jövedelem nem éri el a minimálbér 30%-át)

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt Dr. Sági István!

Egy hónapja vásároltam a BlockChain.com weboldalon bitcoint.
Azt szeretném megtudni öntől, hogy miután az ide befektetett pénzösszegemet átutalom a számlámra mennyi adót fog kelleni fizetnem, és ilyen internetes tőzsdézés esetében hogyan kell adózni.

És arra is kíváncsi vagyok, hogy ön szerint mennyire éri meg kriptoeszközzel – pl. a bitcoinnal – tőzsdézni.

A válaszát előre is köszönöm.

Tisztelt Dr. Sági István!

Az előző kérdésemre adott válaszát köszönöm, és az adózásra vonatkozólag van még egy kérdésem.
Ha nem is adok el és nem is veszek bitcoint, csak a BlockChain.com weboldalon vásárolt bitcoinrészesedésem értéke nő, és így dollárban kifejezve egyre több dollárom lesz, akkor kell adóznom?

Vagy csak azokban az esetekben fog kelleni adóznom, hogyha venni fogok vagy el fogok adni bitcoint, vagy amikor majd az összes bicoinomnak megfelelő dollár nyereségemet vissza fogom utalni a bankszámlámra?

A válaszát előre is köszönöm.

Tisztelt Dr. Sági István!

Jelenleg Katás egyéni vállalkozó vagyok. Felmerült egy munkalehetőség, ami heti 40 órás, lényegében alkalmazottként lennék jelen a cégnél. Kérdésem volna, hogy van-e olyan formája a Katának, amit ezzel össze tudok egyeztetni? A cél az lenne, hogy a Katát valamilyen formában megtartsam (az ügyfeleimnek továbbra is tudjak számlázni) viszont közben dolgozhassak az említett munkahelyen is. Megoldható ez Ön szerint?

Tisztelt Dr. Sági István,
cégeladásból származó, de peres eljárásban jogerős bírói ítélet által kikényszerített és megfizetett öt éves tartozás egy cégtől egy magánszemély részére milyen adóvonzatot bír ?
Válaszáért sok köszönet.

Tisztelt Dr. Sági István!

Magánszemélyként, adószám nélkül hosszú távra adom ki a lakásomat, mely 100%-ban a saját tulajdonom (tehát a férjem nem tulajdonos). A bérlő fix összeg + rezsit fizet szerződés szerint havi elszámolásban.
A rezsiszámlák az én nevemre jönnek, de a férjem nevén lévő bankszámláról fizetjük őket.
1. Kérdés: Elszámolhatom-e ezeket a (jogszabály szerint részletezett) rezsi tételeket az adóbevallás során költségként? Lehet-e abból probéma egy NAV ellenőrzés során, hogy nem az én nevemen lévő bankszámlámról fizetjük ezeket a tételeket?
2. Kérdés: A kiadott lakás felújítási költségeinek számlái szintén a férjem nevére szólnak és az ő számlájáról fizettük őket. Elszámolhatjuk-e ezeket a tételeket költségként a bevallás során?

Előre is köszönöm a váalszt!

1 29 30 31

                                businessandlawkft