Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt dr. Sági István!

Adószámos magánszemélyként festményeket adok el és restaurálok. Szeretném a festményeim printjeit (sokszorosított másukat) is eladni, aminél nem tudni, hogy mennyit fogok eladni (nem számítok nagy bevételre). Adószámos magánszemélyként, ha egy üzlettel megbízásos szerződést kötök (hogy én viszem nekik a képeket, ők pedig eladják), ilyen formában tudok eladni printeket? Valamint, ha külföldre (EU-n belül és kívül) adok el festményt, onnan kapok megbízást, milyen adózási szabályok vonatkoznak rám?

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt Dr. Sági István!

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni. Mozgássérültként saját jogon folyósított családi pótlékban, árvaellátásban és közgyógyellátásban részesülök. Esetemben mennyi lenne a KATA kötelezően befizetendő minimális díja havonta? 25000 vagy 50000 Ft? A kérdés azért merült fel bennem, mert a fentebbi juttatások (valamelyike) miatt részesülök olyan kedvezményekben, mint az öregségi nyugdíjasok (évenkénti emelés, Erzsébet utalvány, stb.), de arra vonatkozóan nem találtam információt, hogy a 25000 Ft-os KATA-ra jogosult lennék-e, hasonlóan az öregségi nyugdíjban részesülőkhöz.

Válaszolt előre is köszönöm!

Tisztelt Szakértő! A 2005-ben “devizahitel segítségével” épített lakásunkat az idén ősszel eladtuk, hogy a végrehajtástól legalább szüleink ingatlanját “megmentsük”. Az eladási összeget teljes mértékben a szabad felhasználású jelzálog hitel törlesztésére használtuk fel és még további öt évig kell majd fizetnünk a fennmaradó részt. Nem áll módunkban új ingatlant vásárolni. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e az ingatlan eladásából származó összeg után SZJA vagy illetéket fizetási kütelességünk?

Tisztelt Szakértő!
Párommal közel 20 éve élünk közös háztartásban, de nem házasodtunk össze, és élettársi kapcsolatunkat sem jegyeztettük be. Két gyermekünket közösen neveljük, a családi pótlék az én nevemre érkezik. A gyermekek után járó kedvezményt párommal megosztva vesszük igénybe (1-1 gyermek után mindketten). A kérdésem az lenne, hogy a februári gyermeket nevelőknek járó adó visszatérítést megkapjuk-e mindketten, vagy sem? Esetleg ha nem, akkor milyen teendőnk van, hogy mindketten visszakapjuk az adónkat? Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelt Szakértő! Férjemmel elváltunk. Van 1 gyermekünk. A válás során közös szülői felügyeletben állapodtunk meg. A gyermek állandó lakcíme az apánál van, ott tartózkodik többet, az ideiglenes lakcíme nálam. A családi pótlékot én veszem igénybe, rokkantsági járadékot kapok, más jövedelmem nincs. Viszont az apának van állandó munkahelye. A kérdésem az lenne, hogy az apa ebben az esetben igénybe veheti-e a családi adókedvezményt? Segítségüket előre is köszönöm.

Kedves Szakértők! SZJA-visszatérítéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. A férjem átlagbért keres, két gyerekünk van, ő veszi igénybe a családi adókedvezményt, havonta kapjuk azt vissza. Van-e értelme annak, hogy az év hátralévő részére lemondja a két gyerek után járó adókedvezményt? Így a februári SZJA-visszatérítésnél ugye visszakapná az összes adóját. Majd ezután, az adóbevalláskor, mivel ugye nem maradt adója, a járulékokból visszaigényelné a most lemondott adókedvezményt (október-november-december: 120.000 Ft-ot)? Vagy ez így nem is kivitelezhető?

Ingatlan bérbeadásból származó jövedelmemet engedményezhetem-e adózás előtt más személyre, hogy ezt követően ő kapja a teljes bevételt, és adózzon utána? (A cél az, hogy az keresettel nem rendelkező gyermekeim anyja is igénybe tudja venni az adóvisszatérítést)
Előre is köszönöm a válaszukat!

Elvált vagyok. 3 gyermekünk van, akik életvitelszerűen édesanyjukkal élnek, lakcímkártyájuk azt a címet tartalmazza, ahol édesanya él. Egyébként az ingatlan továbbra is közös tulajdonunkban van, a még futó hitelt közösen törlesztjük. A válásnál abban maradtunk, hogy a felügyeleti jogokat anya gyakorolja.
A gyerekek rendszeresen vannak nálam, többször nálam alszanak (heti 1-3 napot). A nevelésüket teljes mértékben anyával közösen intézzük. Ez kiterjed az anyagiakra, a napi logisztikára, gyerekekkel kapcsolatos döntésekre, programokra, mindenre. Mondhatom, hogy a szülői teendőket egyetértésben, egymás közt megosztva végezzük.
A válás óta én nem érvényesítek semmilyen adókedvezményt, mert ha jól tudom, az a felügyeleti joghoz van kötve (a családi pótlékra való jogosultság által).
A kormány friss bejelentése alapján a gyermeket nevelő szülők számára az SZJA egy része vissza fog járni 2022 elején. Úgy gondolom, hogy ezt a lehetőséget nem érdemes elszalasztani, hiszen ezt az összeget a gyerekekre lehetne fordítani. Véleményem szerint a kedvezmény erkölcsi szempontból rajtam keresztül is megilleti a gyerekeimet, hiszen ezt a pénzt rájuk fordítanám, és egyébként is gyermeket nevelő szülő vagyok, annak ellenére, hogy a gyerekek anyukájával már nem élünk együtt. Ettől függetlenül az apaszerepem nem csorbult, ahogy azt fent is próbáltam röviden vázolni.
Kérdésem az, hogy az erkölcsi szempont mellett hogyan tudjuk megoldani, hogy a kedvezményre jogi szempontból is jogosult legyek?

Úgy látom, kijött a rendelet a lehetőségről. Ez alapján tud esetleg válaszolni? Köszönöm, Gábor

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Lakás bérbeadással kapcsolatos kérdésem van.
Lakásom kiadásra került, azt szeretném megtudni, hogy milyen módon kell ezt a NAV-nál bejelenteni. Adószámmal nem rendelkezem, csak adóazonosító jellel.
Válaszát előre is köszönöm.

                                businessandlawkft