Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Dr. Sági István!

Magánszemélyként magyar állampolgárként ha Olaszországban vállalnék munkát ott is laknák akkor a magyar KBC-nél vezetett számlám átfolyama vesztesége/nyeresége (ETÜ) és osztalék után melyik országba kellene adóznom?

Előre is köszönöm,
Lóránt Marcell

Tisztelt Dr. Sági István!

Magánszemélyként a közelgő adóbevalláshoz szeretnék segítséget kérni.

Tavaly sajnos elhunyt Édesapám. Feleségével 1/2-1/2 részben tulajdonoltak több mint 5 éve egy ingatlant. Édesapám 1/2 ingatlanrészét egyeneságon megörököltük a feleségével, az ingatlant pedig még 2021-ben eladtuk. A jogerős hagyatéki végzés szerint, az ingatlan 1/2 részének értékét 11.780.000FT-ban állapították meg. A teljes ingatlant 49.500.000FT-ért értékesítettük. Én megkaptam az eladási ár törvényileg nekem járó 1/4 részét, a maradék pedig értelemszerűen Édesapám feleségéé maradt. Több helyen érdeklődtünk a fizetendő SZJA-t illetően, és két egymástól igen eltérő számítási mód szerinti választ kaptunk, amiket sajnos külön külön többen megerősítettek, így teljesen tanácstalanok vagyunk. Az egyik számítás szerint fejenként: 89.250 FT adót kell fizetnünk, a másik szerint viszont 972.750 FT-ot. A kérdésem, hogy melyik a helyes összeg? Elképzelhető esetleg, hogy mind a kettő helyes lehet és létezik kétféle számítási/bevallási módszer?

Segítségét előre is köszönöm szépen!

Tisztelt Dr. Sági István!

21 éves vagyok, és amerikai fogorvosok facebook hirdetéseit tervezem kezelni havidíjért. Melyik/milyen adózási formát tudná javasolni, ha az elsődleges szempont az, hogy ne kerüljön sokba az nekem? Mivel nem tudom, hogy mennyire fog működni, mennyit fogok ezzel keresni, ezért jobban preferálnék egy olyan opciót ahol a bevétel után kell adózni és nem minden esetben bevételtől függetlenül kell fizetni. Persze ha van ilyen.
Illetve az Ön által javasolt adózási formának milyen költségei/adókötelességei vannak?

Előre is köszönöm?
Petrucza Ruben

Tisztelt Dr. Sági István!

Ha kapnék külföldről, nem folyamatosan, hanem egy alkalommal jövedelmet, és munkát viszont itthon végeztem el számítógépen egy EU-n kívüli cégnek, kb. 12M forint értékben az adóköteles? Úgy tudom hogy 10 millió forint felett adóköteles, és ha két számlára utalná a cég fele-felébe, adott esetben például az enyémre és feleségemére, így már nem is lenne adóköteles?

Köszönettel,
Kovács Zoltán

Tisztelt Szakértő!

Érdeklődöm, hogy a tavaly, év közben a feleségem által igénybevett családi adókedvezményt az adóbevallásban át lehet-e csoportosítani hozzám, hogy az ő kevesebb fizetéséből több visszatéríthető szja maradjon?

Köszönettel,
MPál

Tisztelt Dr. Sági István!
Örökölt lakás eladásáról szeretnék általánosságban kérdezni. Illetékmentes öröklésről lenne szó, a hagyatéki végzés nem tartalmazta a lakás (szerzéskori) értéket – úgy tudom, ilyenkor az eladási ár 25%-a után kellene az SZJA kötelezettséget megfizetni. Érdeklődnék, hogy ebben az esetben is van-e lehetőség a ráfodítások költségként történő elszámolására? Továbbá, amennyiben a lakást ketten örököltük, és a másik fő kivásárlásához hitel felvételére volt szükség, úgy a felvett hitel összegét költségként elszámolhatom? Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
J.Eniko

Tisztelt Dr. Sági István!
Köszönöm a gyors visszajelzést! Annyi kérdésem lenne még, hogy amennyiben megvan a hagyatéki végzésben a szerzéskori érték, abban az esetben költségnek számít a fent leírt módon felvett hitel összege? Tehát az szja adóalapot csökkentő ráfordításként ebben az esetben elszámolható?

Köszönettel,
Enikő

Tisztelt Dr. Sági István!

A 25 év alattiaknak szóló SZJA mentességről szeretnék kérdezni. Már 25 éves vagyok, 2021. márciusától dolgozom teljes állásban, februárban töltöm a 26-ot, én így kicsúsztam kedvezményből, viszont a férjem, aki velem egy háztartásban él, még csak 24 éves(egyébként nem magyar, hanem külföldi állampolgár), jelenleg KATA egyéni vállakozóként ételfutárkodik és hallottunk vmi olyasmit, hogy emiatt én tudom igényelni az SZJA mentességet. Van valami mód, hogy SZJA mentességet kapjunk?

A megtisztelő választ előre is köszönöm.

Üdv:
D. Dóra

Tisztelt dr. Sági István!

Magánszemélyként elkeztem készíteni kiegészítőket, ékszereket hobbyból, de szeretném a termékeimet vásárokra vinni, illetve menyasszonyi szalonokban is értékesíteni. 24 éves vagyok és megbízási szerződésen vagyok alkalmazott, milyen adózási formát, illetve válalkozási formát ajánlana? Mindenképp csak rész munka időben gondoltam. Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
S. Zsófi

rendben köszönöm szépen!

Tisztelt dr. Sági István!

2021. áprilisában nyugdíjba mentem, de továbbra is alkalmazásban állok. 1996 óta folyamatosan befizetek az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztárba különböző összegeket, valamint néhány éve nyugdíj-előtakarékossági számlára is utalok, amelyek után visszaigényeltem a befizetések 20-20 %-át.
Azt szeretném megtudni igénybe vehetem-e a 20%-os visszatérítést a nyugdíjba menetel után is, mivel továbbra is folytatom a befizetéseket és nem vettem ki a számlákról semmilyen összeget?

Köszönettel:
Somogyi Judit

Köszönöm szépen a választ!

                                businessandlawkft