Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

T. Dr. Sági István!
Szeretném megkérdezni, hogy szívességi (kamatmentes) baráti kölcsönt be kell-e vallani? Ha igen, mikor? Van-e adózás utána? Mennyi?

3 éven belül eladtam egy ingatlan, most a szívességi kölcsön segítségével vennék egy másikat. Kérhetem e az illetékkedvezményt úgy, hogy az eladásból származó bevétel nagy része már nincs meg?
10M-ért adtam el, most 3M van belőle és 10M lenne a szívességi kölcsön.

Ha testvérem ajándékoz nekem pénzt, az úgy tudom illetékmentes. Ilyenkor bevallani sem kell?

Köszönöm válaszát!

Last edited 2 éve by bedian

Tisztelt cím !

Magánszemélyként saját weblapot(kat) vagy blogot(kat) írok, melyen a Google AdSense vagy egyéb “affiliate (hirdetési) rendszereken” keresztül hirdetéseket jelenítek meg rajta . Nem vagyok egyéni vállalkozó és nincsen cégem se egyenlőre , a megszerzett bevételről havonta vagy a jövedelem megszerzése után (több hónap – év akár )kapok csekket, amelyek az én nevemre szólnak devizában . Milyen bejelentési és adófizetési kötelezettségeim vannak? Kell-e adószámot kiváltanom ? Az önálló tevékenységből származó jövedelem után a magánszemélynek évközben (negyedévente, a negyedévet követő hónap 12. napjáig) adóelőleget kell fizetnie, ez milyen összegű lehet , mit kell benne szerepeltetni összesítve és ha netán nem lesz jövedelmem , akkor mi lesz a befizetett összeggel ? A TB hozzájárulásom fizetve van , a EHO fizetési kötelezettség fennáll ilyenkor is ? Levonni a jövedelemből elszámoláskor mit lehet ? Köszönöm válaszukat !

Tisztelettel:Webbarat

Tisztel dr. Sági István!
Az lenne a kérdésem, hogy hagyatéki hitelezőként “örököltem” egy családi házat, azért így mert a törvényes örökösök így oldották meg, hogy én is kapjak az örökségből, mivel én álltam legközelebb az elhunythoz. Szóval a kérdésem az lenne, hogy hány százalék illetéket, adót kell majd fizetnem a ház után? A házat el is adom hamarossan, és egy másik lakás vásárlásába fogom fektetni, nem tudom ez befolyásolja e a fizetni valókat?
Köszönöm szépen válaszát!

Last edited 2 éve by katica18

Köszönöm szépen!

Tisztelt Dr. Sági István!

A Google Ads (Google Adwords) szolgáltatás kapcsán szeretnék érdeklődni, hogy magánszemélyként kell-e adóznom ilyen hirdetési forma után, vagy van-e valami teendőm a NAV felé? A honlapomat csak hirdettetném a Google által, bevétel pedig nem keletkezik, mivel ingyenes a weboldalam használata. Köszönöm

Tisztelt Dr. Sági István!

Tőzsdei adózással kapcsolatos kérdésem lenne. Technikai okokból szükség volt arra, hogy egy részvényemet eladjam és visszavásároljam. Effektíve semmi nem történt, ugyanannyi darab részvénnyel rendelkezem mint korábban, és az árfolyam különbözet is minimális. Viszont a NAV által készített adóbevallásban az ezen a részvényen korábban elért nyereség realizált nyereségként szerepel, ami adóköteles. És jelentős összegről van szó.
A vonatkozó jogszabály szerint lehetőségem van saját nyílvántartást vezetni, és az alapján elkészíteni az adóbevallást, vagyis elvileg megtehetem, hogy semmisnek tekintem a kérdéses ügyletetet, és majd csak akkor vallom be ezt a nyereséget, amikor ténylegesen eladom a részvényt.
A kérdésem az, hogy jól értelmezem-e a törvényt?

A segítségét előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Bíró András

Tisztelt Hölgyem, Uram!

Megerősítést illetve tájékoztatást szeretnék kérni az alábbi két kérdésben.
– cserepótló vétel esetén értelmezésem szerint a jelen szabályok szerint három év áll rendelkezésemre, hogy az eladott ingatlanból származó összeg az új ingatlan vagyonszerzési illeték-alapjából levonható legyen. Jól értelmeztem a forrásokat?
– amennyiben az előző pontban leírt idősáv helyes, és az eladott ingatlan árából származó bevételt a három év alatt befektetem PMÁP állampapírba, majd egy másik ingatlan vásárlásához azokat eladom, továbbra is érvényes az illetékmentesség az eredeti, befektetett összegre, vagy akár a kamatokkal növelt értékre? Köszönöm megtisztelő válaszukat!

Last edited 3 éve by Elzoz

Tisztelt Cím,

Magyarországi illetőségű magyar állampolgárként (természetes személy, nem vagyok egyéni vállakozó) vállalnék távmunkát (szellemi tevékenység) megbízási szerződés alapján Ausztriában. Magyarországi állandó lakhellyel, illetve magyarországi székhellyel rendelkező cég alkalmazásában állok, és állandó munkavégzés mellett magánszemélyként végezném a távmunkát egy osztrák illetőségű cég részére. A munkavégzés helye ezesetben is Magyarország lenne, összesen legfeljebb 250 munkaóra keretében. A két cég között semmilyen jogi kapcsolat nincs.

Álláspontom alapján a Magyar Népköztársaság és az Osztrák Köztársaság között a kettős adóztatás elkerülésére a jövedelem-, a hozadéki és a vagyonadó területén Bécsben, 1975. február 25-én aláírt egyezmény kihirdetéséről szóló az 1976. évi 2. törvényerejű rendelet értelmében a kérdéses tevékenység a 14. cikknek megfelelő szabad foglalkozásnak minősül, és teljes egészében Magyarországon adózik, mivel a magánszemélyként nem rendelkezem, semmilyen berendezéssel Ausztriában. Kérem ezen álláspontomat megerősíteni szíveskedjenek.

Amennyiben a fentiek igazak, akkor Magyarországon a személyi jövedelemadón kívül milyen egyéb adókat/járulékokat kell megfizetnem a kérdéses munkavégzés kapcsán és milyen módon? (pl: TB, Szocho)

Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelt Cím!

2020 04.hónapban vásároltam egy 1,5 szobás panellakást 10,5 millió ft-ért.A lakást teljesen felújítottam és most 16 millió ft értékben el tudnám cserélni egy kertesházra (sajnos zárt kerti ingatlan).A kérdésem az volna ,hogy ebben az esetben milyen költségekkel kell számolnom.Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt Cím! Szeretnék segítséget kérni az alábbi ügyben/kérdésben. 2019-ben örököltem (testvéremmel együtt) egy ingatlant, kb.1800 m2-en családi ház. Az hagyatéki eljárás során 17 MFt érték lett megállapítva. Telekalakítást végeztettünk, két részre osztottuk az ingatlant: kb.900 m2-es telken a családi ház + egy kb 900 m2-es üres telek. A családi házat (közösen a testvéremmel) értékesítettük 22 MFt-ért. Az a kérdésem, hogy a személyi jövedelemadó bevallásánál a “bekerülési értéket” hogyan kell meghatározni?
Köszönöm előre is a szíves segítséget,
üdvözlettel
Kifut K.

Last edited 3 éve by Kifut Katalin

                                businessandlawkft