Adótanácsadás online ingyen

Adótanácsadás online ingyen vállalkozásoknak az interneten. Ezen ingyenes szolgáltatásunkkal kifejezetten cégek életét könnyítjük meg.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

 

Kérjük, hogy itt csak vállalatokra vonatkozó adótanácsadással kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyen az interneten – adótanácsadás budapest, adózás 2021,

Visszajelzés
161 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Üdvözlöm! Férjem KATA-s egyéni vállalkozó. 2021.1-3 hó árbevétele összesen 3 400 000 Ft volt. Március 31.-én viszont a könyvelő kijelentette a KATA körből a kata keret túllépése indokkal. Benyújtotta a 21T101E jelű nyomtatványt. Kérdésünk, hogy vissza lehet-e vonni a bejelentést, esetleg kérelemmel lehet-e a NAV felé fordulni, hogy téves bejelentés történt, amit nyilván a NAV is lát a kiállított számlák alapján, hiszen az éves 12 mó-s kerettől még messze vagyunk. Vagy mit lehet tenni ilyen esetben?
Köszönöm a válaszát.
Üdvözlettel: Ildikó

Üdvözlöm! Két kérdésem is lenne. első: Férjem 2020 szeptemberében elhunyt, utána egy évig kaok özvegyi nyugdíjat. Be kell-e ezt vallanom, és kell-e adóznom utána? A másik: Férjem után a két fiammal örököltünk egy házat, egyenlő arányban. minél előbb szeretnénk eladni. Kell-e adóznunk a vételárból? Válaszát köszönöm! Tóth Józsefné

Last edited 3 éve by Edith25

Biztosítási alkuszi tevékenységet szeretnék végezni. Engedélyem megvan hozzá. Éves bevételem nem éri el a 3000000 Ft-ot. Rokkantsági ellátást kapok. Milyen adózási formát válasszak. Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelt Adószakértő!

Hobbi szinten foglalkozom divatékszerkészítéssel, dekorációs elemek készítésével és festéssel (vászonra, farostra). Szeretném őket értékesíteni, csak nem tudom ezt milyen formában tehetném meg, ami a legkevesebb közteherrel járna. Havi bevételem maximum 40.000Ft körül realizálódna. Mit javasol, adószámos magánszemély, vagy egyéni vállalkozás? Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel L. Fanni

Tisztelt Sági Úr!
A mai vállalkozások marketingjében nagy szerepet játszanak az influencerek. Többnyire terméket kapnak, amiért valamilyen megjelenést (posztot) adnak cserébe. Ezek az influencerek többnyire hobbiból csinálják ezt, nem vállalkozás szerűen, tehát nem számlaképesek. Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék “nem barterszámlázó” influencerekkel dolgozni a vállalkozásomban, hogy tudom a készletemről úgy kiadni a tételt, hogy az abszolút szabályszerű legyen, és mondjuk ne kelljen sok-sok % adót fizetni utána, mint a reprezentációs költségnél, de meglegyen a kölcsönösség, hogy a GVH-nak is megfeleljen.
Előre is köszönöm a segítségét!

Tisztelt Adószakértő!

Főállás mellett (több, mint 36 órás) oktatási tevékenységet folytatnék. Amennyire tudtam igyekeztem utánanézni és az adószámos magánszemély tűnt számomra értelmes megoldásnak.

A tanítási tevékenység a közeljövőben biztosan alkalmi tevékenység lenne, ezért ahogy néztem KATA-s vállalkozást nem lenne számomra érdemes indítani, hiszen még a havi 25 ezer FT. is lehet veszteséges lenne számomra.

Viszont ha jól értelmezem akkor adószámos magánszemély státuszt választva az SZJA mellett szoviális hozzájárulást is kellene fizetnem. Kérem erősítsék meg az információm, vagy egészítsék ki van-e még további költségem ebben az adózási formában?

Kérdésem továbbá milyen adminisztrációs kötelezettségeim lennének a számlaadáson kívül, kell-e nyilvántartást vezetnem vagy más részletes adminisztrációt folytatnom az oktatási tevékenységből származó bevételek ellenőrízhetősége érdekében?

Amennyire fel tudom mérni a várható ügyfeleim magánszemélyek lennének, akik számára oktatást, korrepetálást, vizsgafelkészítést tarotk, felvilágosítást, információt stb. adok majd szándékom szerint.

Előre is köszönöm válaszuk

Tisztelt Adószakértő!

Katás alanyi adómentes vállalkozóként lenne kérdésem a Fiverr nevezetű online piactéren (olyan mint az Upwork) való szolgáltatásnyújtás esetén. Közvetítő oldalról van szó, a weboldalon keresztül találnak meg engem az ügyfelek.

A Fiverr nem a megbízó, ő csak kifizet. Megbízásos kapcsolatban hivatalosan a megrendelővel állok (a weboldalon megtekinthető terms of service szerint), tehát neki kéne számláznom, de a Fiverr lényege hogy a megrendelő és a szolgáltatásnyújtó is anonim marad egymás számára. A Fiverr a számlát viszont kiállítja a megrendelőnek a saját adataival.

Ilyen esetben mi az én számlám kiállításának helyes módja?

Köszönöm válaszát!

Tisztelt Adószakértő!

Vállalkozás indítása előtt kérem tájékoztatását és tanácsát:
Egyéni vállalkozásomat KATÁ-sként, alanyi adómentesen kívánom elindítani 2019. szeptember 1-jével. A helyi iparűzési adó megfizetési formája kérdéses számomra.
A települési helyi adórendelet nem tér ki részleteiben egyedi feltételekre.

Ha a tervezett szerint alakul a vállalkozás működése, akkor idővel mindenképpen a KATÁ-sok számára elérhető, tételes, évi 50 ezer forintos iparűzési adózást választanám.
A tevékenység minimális költséggel jár.
Viszont úgy vélem, hogy a kezdeti várható bevételek mellett még a nettó árbevétel 80%-a alapján történő adómegállapítás lenne számomra a kedvezőbb. Úgy gondolom, hogy jövő év február 15-ig már látható lenne számomra, hogy a jövő évre érdemes-e már a tételes adózást választanom.

– Az első kérdésem az, hogy van-e valami külön feltétele a nettó árbevétel 80%-a alapján történő adómegállapításnak?
– Ha nincs és választhatom egyelőre ezt a formát, akkor kell-e a kezdetekkor adóelőleg összeget megjelölni a bejelentkezéskor? Hiszen nincs korábbi üzleti év, ami alapján lenne támpont ehhez. Ha kell, akkor az összeget mi alapján adjam meg?
– Amennyiben a fentiek szerint választom meg az adózást, tehát egyelőre a nettó árbevétel 80%-a alapján számítva, akkor mikor kell először bevallást készítenem, illetve iparűzési adót fizetnem? Mert ha rám ilyen esetben az vonatkozik, hogy legelőször jövő év május 31. mind a bevallás, mind a fizetés határideje, akkor még mindig kérdés, hogy március 15-ig kell-e előleget fizetnem, és ha igen, mi alapján számítva?
– Viszont, ha február 15-ig úgy döntök, hogy jövőre már a tételes adózást választom, akkor legelőször március 15-i határidővel 25 ezret fizetek 2020-ra, majd május 31-gyel az idei darabévre vonatkozóan bevallást készítek és adót fizetek?
– Vagy esetleg ebben az esetben is él az, ami a tételes adózás esetében, azaz hogy a bejelentkezést követő hónap 15-ig, majd az utolsó hónapot követő hónap 15-ig kell az idei év adóját megfizetnem? Azaz szeptemberi indulás esetén október 15. és január 15.? Ha így van, akkor szintén kérdés, hogy mi alapján fizetek októberben?

Elnézést, ha értetlen a kérdésem, de szeretnék tisztán látni, mielőtt választok. Helyben úgy vélem, nem térnének ki ilyen dilemmákra.

Előre is köszönöm a választ!

Nagyon szépen köszönöm!

Említette, hogy a vevő felelőssége, hogy megadja a megfelelő adatokat és erről eszembe jutott még egy (vagy két) kérdés.

A nagyobb hanyagságokat ki szoktam javítani, pl. “Petőfi S. u. 19”-et ír valaki, én kiírom rendesen, hogy “Petőfi Sándor u. 19”. Megfelel az első forma is, vagy jól teszem, ha kijavítom (előtte utánanézek, hogy valóban nem-e tényleg rövidítve írandó)?
Meg van az az eset, amikor fordított ékezettel adnak meg adatokat, és mivel ez nem szembetűnő, ezért elsőre nem is veszem észre. Én a megadott adatokat mindig kimásolom, a számlán pedig beillesztem, hogy úgy legyen, ahogyan a vevő azt megadta, a fordított ékezetekre nem figyelek, nem mindig szúrom ki. Pl. “Kovács István” helyet “Kovàcs Istvàn”-t ad meg a vevő, és nekem nem tűnik fel, kimásolom, beillesztem, így lesz a számlán is. Ez nem baj?

Válaszát előre is köszönöm, további kérdéseim nincsenek! 🙂

Akkor ezentúl így csinálom. Gondolom nem jelenthet túl nagy problémát, ha 1-2 számlát úgy töltöttem ki, hogy kijavítottam ilyen apróságokat, mint pl. amit írtam, hogy “Petőfi S” helyett “Petőfi Sándor”, vagy beleraktam egy szóközt, pl. “József Attila u.29” helyett “József Attila u. 29”, esetleg “Bp” helyett “Budapest” (a számlázó program alapból így írja be, ha megadom az irányítószámot) stb. Mellesleg én úgy vélem, hogy ha a vevő elfogadta a számlát így és nem reklamált, akkor ez esetben is megfelel.

Egyébként igen, a vevő felelőssége helyesen megadni az adatait, teljesen igaza van és feleslegesen aggódtam ezek miatt, mostantól nem nyúlok bele, vagy minden ilyen esetnél rákérdezek. Bár azt írtam, hogy nem lesz már több kérdésem, de a válasza miatt mégis van egy, egy igen egyszerű. Nem baj, ha 1-2 számlát úgy töltöttem ki, hogy ilyen apróságokat kijavítottam? A vevő nem szólt érte.

                                businessandlawkft