Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Dr. Sági István!

Azért írok Önnek, hogy a segítségét kérjem adószámos magánszemély számlázási kérdésben.

1.) Általános szövegek: pl. weblap, ill. film fordítás, feliratozás szakképzettséghez kötött tevékenységi forma-e?

Ezen oldal szerint nem szükséges papír hozzá: https://engedelykoteles.mkik.hu/ Adószámos magánszemélyként az alábbi lehetőségeket találtam: 5912 – Film-, videogyártás, televíziós műsorfelvétel utómunkálatai. Ide sorolják a feliratozást, valamint a 900307 Műfordítás is lehetőség.

Tehát ezen tevékenységkörökkel papír nélkül is tudok pl feliratozni, fordítani?
A fenti oldalra ezt írta az 1818-on az ügyintéző nekem “A linkelt oldal jó kiindulópont, de tudomásunk szerint nincs minden tevékenységi kör feltüntetve benne, csak amely valamelyik kamarához tartozik.”

Van olyan oldal, ahol láthatom melyik tevékenység számlázása köthető szakképzettséghez?

2.)Milyen formában tudok számlát kiállítani alkalomszerű munkáról Eu-s cégnek? és Eu-n kívülinek?
Például Upwork-nek,egyéb freelancer oldalaknak. Az alábbiakat olvastam:

“Alanyi mentes számlát csak abban az esetben küldhetsz ha magánszemélynek állítasz ki, vagy közösségi adószám nélküli cégnek EU-n belül. EU-n kívüli cégnek meg minden esetben 0% ÁFA-t kell felszámolni.”

“3. országban adóalanynak számlázok, akkor a számla ezután sem fog áfát tartalmazni,de nem „alanyi mentes”, hanem „fordított adózás”(FAD) legyen rajta a számlán tájékoztató szövegként”

“Ha cégnek állítok ki, ő számfejti(15%szja, 19,5 Szocho), és én a maradékot kapom. Ha nem éri el a minimálbért, akkor 15 %szja jön le”

Válaszát és segítségét köszönöm!

Üdvözletem

Tisztelt Adótanácsadó!
Örökölt ingatlan eladásával kapcsolatban lenne kérdésem. 2016. szeptember 22.-én örököltem egy ingatlant 50%-os tulajdoni hányaddal. Akkori forgalmi értéke 17,3 millió forintra lett felbecsülve a hagyatéki ejárásban. Most szeretnénk eladni az ingatlan másik tulajdonosával. Kérdésem az lenne, hogy ha az ingatlan eladása az akkori forgalmi érték alatt történik akkor kell-e utána szja fizetni?
Illetve ha az akkori érték felett történik akkor hogyan történik az szja számítás?
Interneten megtaláltam hogy sávos adózás van jelenleg ami az évek múlásával csökken. Jelenleg 2020. szeptember 22-ig a 3. évben vagyunk ha jól értelmezem az előírásokat.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Üdv.: Molnár-Varga Gabriella

Tisztelt Adótanácsadó!

Segítséget kérnék az alább leírtakban:
Rendelkezek főállással és alkalomszerűen szeretnék piacon értékesíteni saját készítésű virágkészítményeket. Jól gondolom, hogy ehhez a tevékenységhez elég adószámos magánszemélynek lennem? Ha igen milyen feltételekkel lehetek az és milyen gyakorisággal mi lenne az adózás?
Bővíthető-e a tevékenységi kör és ha igen milyen gyorsan?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Pénzes Szimonetta

Tisztelt Dr. Sági István,

Nagyon köszönöm gyors válaszát. Ebben azt esetben tudna esetlegesen tanácsot adni, milyen vállakozási formával járnék a legjobban ilyen esetben?

Előre köszönöm válaszát!

Tisztelettel,
Pásztor Ádám

Tisztelt Dr. Sági István,
újfent köszönöm a válaszát! További kérdésem lenne, ahhoz, hogy én webshop-ot üzemeltethessek, van-e szükség bármilyen végzettségre/üzletvezetőt kell-e alkalmaznom ehhez(tudtommal nem, de a kormányablakban ezt mondták…), valamint ha én egyéni vállalkozást indítok webshop üzemeltetésre, valamint 3D szkennelésre és 3D nyomtatásra, ezekhez elég egy mérnök informatikai diploma, vagy szükségem volna valami speciális szaktudásra még?
Előre köszönöm,
Pásztor Ádám

Jó napot kívánok,
szeretnék segítséget kérni abban ,hogy jobban behatárolhassam a tevékenységet, és információt kapjak, egyátalán gazdasági tevékenységet végeznék-e.
Adott lenne egy sokak által használt kínai oldal, amit magam is használok X éve. Ezen időszak alatt olyan kapcsolatot sikerült kialakítani velük, ami miatt jelentős mértékű kedvezményt kapok vásárlásaim során. Ezt én publikussá szeretném tenni ellenszolgáltatás nélkül, és ennek keresem a lehetőségeit.
Az indokom az, hogy csak az én felhasználói fiókom keresztül felvitt rendelésre vonatkozik ez a speciális kedvezményrendszer, mindamelett a rendelések után pontokat kapnék, amiket az oldalon később fel tudnék használni vásárlásra. Emiatt nem is várnék ellenszolgáltatást.
Ehhez úgy képzeltem, készítenék weboldalt, facebookon hirdetném a lehetőséget.
A kérdés, ezen terv véghezviteléhez köteles lennék-e egyéni vállalkozást alapítani és adózni, vagy ezt bármi nélkül volna lehetőségem csinálni?

Előre köszönöm,
Pásztor ÁDám

Tisztelt szakértő!

2019-ben eladtam egy ingatlant magasabb áron mint amiért 1 évvel előtte vásároltam. Hitel is volt a lakáson. A megmaradt vagyont még 2019-ben egy másik ingatlanba forgattam. Így 2020-ban kell a szerzett vagyon után SZJA-t fizetnem. Várom válaszát.
Köszönettel
Gyuricza Zsolt

Tisztelt szakértők!
Lenne egy indulóban lévő internetes “vállalkozás” aminek az egyik úttörője mi vagyunk, egy tulajdonossal, bizonyos dolgokért cserébe lehet támogatni ezt az internetes “játékot” milyen adózási formát ajánlanak, ha még gyerek cipőben jár a vállalkozás és csak 100.000-200.000 forintos a bevétel. És ennek 70% is a magára a vállalkozásra lett/lesz fordítva.
Válaszukat előre is köszönöm.
Zengő Tamás

Tisztelt Dr. Sági István,

Bejelentett munka mellett, egy lakásomban, adószámos magánszemélyként szálláshely szolgáltatási tevékenységet folytatok (airbnb).
A tételes átalányadózást választottam.

Van egy másik lakásom, amit hosszú távra szeretnék bérbe adni.
Ha magánszemélynek adom ki, aki nem kér számlát, akkor is kötelező a számlaadás a már kiváltott adószámmal, vagy elegendő az egyszerű bizonylat?

A tételes átalányadó feltételeinek így is meg fogok feleni?

Köszönettel,
Krisztián

Tisztelt Dr. Sági István!
Jövőre szeretnék kutyatenyésztésbe kezdeni. Arról szeretnék érdeklődni, hogy megtehetem-e (megéri-e megtennem) ezt adószámmal rendelkező magánszemélyként? Egyéni vállalkozást nem szeretnék, jövőre egészen biztosan csak 1 alomnyi kiskutya lesz. 8 órás főállással rendelkezem. Őszintén szólva nem tudom hogyan kéne elindulnom. Mit és milyen módon kell ez esetben megfizetnem, mit és hogyan számolhatok el költségként, mik a buktatók. Ebben kérem szíves segítségét.
Üdvözlettel,
Veronika

Tisztelt Dr. Sági István!
Ez már megtörtént. Végzettségre (sajnos) nincs szükség hozzá. A kennel név kiváltása, levédetése, a meoe tagság, a szuka honosítása folyamatban. A szuka eü szűréseit megcsináltattam, tenyészszemlés stb. A törzskönyveket kell majd kiváltanom a kicsikre, a fedeztetési jegyet, alombejelentőt, ezekkel tisztában vagyok. Azzal sajnos nem, hogy melyik adózási forma a legmegfelelőbb, ebben kérem a segítségét.
Előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Veronika

Tisztelt Dr. Sági István!

Köszönöm válaszát.

Üdvözlettel,
Veronika

                                businessandlawkft