Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Sági István!

2019 nyarán vásároltam egy ingatlant, amit azóta felújításra került, majd ez év áprilisától bérbe adtam.
Az adózás tekintetében költségalapú elszámolást szeretnék alkalmazni a SZJA megállapításához.
Az elképzelésem az, hogy a hogy a 2019 évi felújításokat igazoló számlákkal növelném az ingatlan értéket, amelyből az amortizációt tudom számolni. (vételár+illeték+felújítási költség)
A 2020 éves számlák mindegyikével pedig (konyhabútor, felújításra felhasznált anyagok, munkadíjak) költséggént számolnám el, mivel ezek körülbelül fedeznék a 2020 évi bevételem vagy annak nagy részét. A számlák külön-külön mindegyik 200 ezer forint alatti.

1. Adózás szempontjából az elképzelésem helytálló?
2. Ha esetleg ezévben a tervezettnél kevesebb bevételem keletkezne, akkor a 2020 évi számlák közül a “többletszámlákat” is érdemes/lehetséges az ingatlan értékének növelésébe kalkulálni költség helyett?
Köszönöm előre is a válaszát!

Tisztelt Sági István!

Ha magánszemély nyújt magánszemélynek kamatmentes kölcsönt, akkor felmerül bármi adózási kötelezettség? Olvasni olyat, hogy a kamatmentesség miatt kamatkedvezményről van szó és így az után SZJA-t és EHO-t is kell a kölcsönt kapó fizessen. A NAV viszont telefonon azt mondta, hogy a magánszemélyek között az nem alkalmazandó. Ha kell fizetni, akkor hogyan kell bevallani, évente, vagy havonta?

Előre is köszönöm a segítséget!

Tisztelt Dr. Sági István!

Egyéni vállakozó vagyok. Édesanyám megtakarított pénzét szeretné rámbízni, hogy ne csak a bankszámláján álljon és megegye az infláció. Én nyitottam egy tartós befektetési számlát az én nevemre. Ő átutalná nekem az én bankszámlára öt millió forintot és én továbbítanám az értékpapírszámlámra. Ezáltal jövedelmem keletkezne. Nem szeretnék utána ajándékozási illetéket fizetni, mert igazából csak kezelném az ő pénzét. A kérdésem az lenne, ha kamatmentes kölcsönszerződést írnánk, akkor kell e adózni és ha igen mennyit vagy van e valami más megodás?

Segítségét előre is köszönöm!

S.Mihály

Tisztelt Dr. Sági István!

Igen az lenne a legegyszerűbb, de nem él Magyarországon és nem megoldahtó, hogy nyisson egyet.

Segítségét előre is köszönöm!

Tisztelt Dr. Sági István
Jelenleg munkanélküli vagyok! Az online értéksítéssel szeretnék foglalkozni, affiliate marketing, online kurzusok, videók, oktatóanyagok árusításával. Milyen adózási lehetőségeim illetve közelezettségeim vannak? Egyszerűen KATA, vagy esetleg lehet más opcióm is? Ha a vásárló egy regisztráció és egy összeg vagy heti/havi összeg fizetése után látja a tartalmakat, hogyan kell utána adózni?
Válaszát előre is köszönöm
Ákos

Tisztelt Dr. Sági István!

Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz. A NAV-tól megkaptam a 2019. évre szóló SZJA tervezetet, és meglepve tapasztaltam, hogy adófizetési kötelezettségem keletkezett. Tavaly két munkahelyem volt, köztük 3 hónap munkanélkülivel. A munkanélküli időszak végén egyszerűsített munkaszerződést kötöttem egy céggel (alkalmi munka), akik tanácsadónak vettek fel egy olyan projektre, amihez a doktori fokozatom kötődik, tehát elméletileg a garantált bérminimum járna utána. A szerződést úgy kötöttük meg direkt, hogy adófizetési kötelezettségem ne legyen. A cégnél havi 15 napot dolgoztam pár hónapig, összesen 44 napig, a napi kereset 11.661 Ft, ami tudtommal a garantált bérminimum ilyen esetben, és ami után adót fizetni nem kellene. (A minimálbér esetén ez 8.918 Ft lenne, a kettő különbsége 2743 Ft). Az SZJA tervezetben a munkaviszonyból származó bérjövedelem sorban azonban nem csak a munkahelyekről származó jövedelem szerepel, hanem az egyszerűsített foglalkoztatásból eredő 44*2743 Ft (a napi garantált bérminimum és a minimálbér különbsége), ami miatt 120.692 Ft-tal több a jövedelem, és emiatt keletkezett adófizetési kötelezettség. Kérdésem az lenne: az egyszerűsített foglalkoztatást bejelentő cégnek kellett volna jelezni a bejelentéskor, hogy ez felsőfokú szakképzettséget igazoló munka? Amennyiben igen, és ez nem történt meg, tehetek-e valamit (pl. igazolást kérni a cégtől, hogy ez magasabb végzettséget igénylő munka volt), vagy ezt el kell fogadnom és befizetnem a számított különbséget? Módosíthatom-e a tervezetet? Mit tehetek, mit javasol?
Segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
G. Judit

Tisztelt Dr. Sági István!

Távoktatás keretében kaptam két áfá-val kacsplatos feladatot. Mivel nem is igazán volt óránk, nem tudom sem én, sem a csapatom, hogyan kellene megoldani a következő két feladatot (vagy legalább, honnan kellene kiindulni):
1. Feladat:
Az „A” Kft. 2018. január 1. napjától 2020. február 29. napjáig rendszeresen építőipari szolgáltatásokat nyújtotta „B” Kft. részére. Az „A” Kft. az említett szolgáltatásáról havonként egy számlát bocsátott ki a „B” Kft. felé, melyekben feltüntetett áfát a költségvetés felé megfizette. Tekintettel arra, hogy a „B” Kft. az utolsó négy hónapról (2019. november, december és 2020. január, február hónapokról) kibocsátott számla ellenértékét nem egyenlítette ki „A” Kft. felé, az „A” Kft. – a nemfizetésre hivatkozással – a felek által megkötött szerződést felmondta. Tekintettel arra, hogy a „B” Kft.időközben felszámolási eljárás alá is került és a cégnek vagyona nincsen, az „A” felé fennálló tartozás behajtására várhatóan már nem lesz lehetőség.
Kérdés:
Van-e lehetősége arra az „A” társaságnak – és ha igen, mely jogintézmény(ek) figyelembevételével – hogy a 2019., illetve a 2020. évben kibocsátott számlák meg nem fizetéséből eredő veszteségét csökkenthesse a költségvetésbe általa befizetett áfa összegével?

2. Feladat
A belföldi illetőségű „A” társaság 2019. és 2020. évben Lengyelországban letelepedett adóalanytól szerzett be termékeket. A lengyel adóalany a termékeit a belföldön általa bérelt raktárban tárolta. Az „A” Társaság innen szállította le a megvásárolt termékeket. „A” társaság 2020-ban mind 2019-ben, mind 2020-ban betárolt terméket is vásárolt.
Kérdés:
Hogyan kell kezelni a lengyel adóalany által – az „A” társaság felé – megvalósított termékértékesítést a 2019. évben hatályos,illetve a 2020. évben hatályos Áfa tv. rendelkezései alapján?

Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

(Tisztelt Dr. Sági István, külön elnézését kérem még, a megszólítás lemaradt az előző hozzászólásomból, mentségemre szolgáljon, hogy nem néztem az oldal többi részét elsőre!)

Tisztelt Dr. Sági István!

Köszönöm a gyors válaszát. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy önálló tevékenységről van szó, így is ugyanaz a válasza?

Üdvözlettel,
Érdeklődő

Magánszemély, külföldi megbízások keretében végzett önálló tevékenységének adózása – gyakorlatilag ez az upwork adózás ugye? Erről olvastam valamit, hogy ha önálló tevékenységről van szó, akkor adózáskor a 15% szja feletti rész költségként levonható, de pontosan hogy is megy ez? Hogyan tájékozódhatok erről? Nagyon köszönöm a választ. És még egy talán alapvető kérdés még, de ez munkaviszonynak minősül bármilyen formában?

Tisztelt Adótanácsadó!
2008-ban vásárolt és 2019-ben eladott részvények utáni adózás érdekelne.Köszönöm szépen válaszát.

                                businessandlawkft