Adótanácsadás online ingyenesen

Adótanácsadás ingyenesen online magánszemélyeknek az interneten. Ezen ingyenes adotanacsadas fórum szolgáltatásunkkal kifejezetten magánszemélyek és munkavállalók életét könnyítjük meg. (De szívesen adunk tanácsot pl: google play adózás vagy ebay adózás  vagy upwork adózás témakörében is.)

Az online adótanácsadás  / adózási tanácsadás menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

<?php comment_form(); ?>

Kérjük, hogy itt csak magánszemélyek adózásával kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel! (SZJA – személyi jövedelemadó, TB – társadalombiztosítás, EHO – egészségügyi hozzájárulás illetőleg illeték témában.)

Ingyenes adótanácsadás szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő személyi jövedelemadóval, társadalombiztosítással, egészségügyi hozzájárulással illetőleg illetékkel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Adótanácsadás online ingyenesen magánszemélyeknek az interneten adótanácsadás Budapest örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

adótanácsadás budapest , adotanacsadas adózási tanácsadás adótanácsadás

Visszajelzés
654 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Üdvözlöm!

Magyarországi egyetemista diák vagyok és a Transcribeme oldalon vállalnék munkát, amelyért fizetést egy PayPal számlára küldenek. Sem a munkaadó oldal, sem a PayPal nem vállal adófizetést, tehát gondolom rám maradna a dolog.

Nem igazán vagyok jártas ezen a területen, ezért nem tudom, szükséges-e az ilyen fajta jövedelmet adózni, illetve ha igen, akkor milyen módon? 15%ot kellene fizetnem az adóhivatalnak minden felvett béremért?

(Még egy esetleg buta kérdés) Utalással is megoldható az adózás, vagy személyesen kellene ügyintéznem az adóhivatalnál?

Köszönöm válaszát!

Tisztelt Szakértők!

Kettős állampolgár vagyok, szerbiai lakcímmel rendelkezem, de az év több mint a felét Magyarországon töltöm. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben a magánszemélyként online szerzett jövedelmem után melyik országban kell adóznom.

Előre is köszönöm a választ!

Tisztelt Szakértők!

Van egy 8 órás közalkalmazotti állásom, emellett egyéni vállalkozóként KATA szerint adóztam eddig, másodállásban.
Miután a jövedelmem vállalkozóként nem tervezhető, tehát nem havi rendszeres összegről van szó, így a tervezett KATA változások erősen érintenek, mert egy kifizetőnek dolgozom általában, maximum, kettő-háromnak, de íly módon sajnos nem oszthatók a bevételek.
Sajnos képtelen vagyok elhinni, hogy a KATA tervezett büntetőadóját majd a munkáltatók átvállalják, illetőleg, hogy nem fogják valami módon áthárítani a munkavállalóra, tájékozódni szeretnék, hogy mi lenne számomra a legcélravezetőbb megoldás, vagyis, hogy megtartva az alapállásomat, milyen vállalkozási és adózási formában tudnám a bevételeimet optimalizálni.(Vagyis minél többet megtartani belőle, hiszen nem elviselhetetlenül nagy összegekről beszélünk.)
Az EKHO-t néztem meg a NAV honlapján, de láttam, hogy nem fog működni, hiszen szintén terhet jelent a munkáltatónak és ha az ő terhét is átvállalnám, nagyon rosszul járnék.
A legnagyobb gond, hogy színházi évadra kötnek velem szerződést és sajnos elő szokott fordulni, hogy a munka úgy alakul, hogy egy naptári/adó évben két évad bevétele jelenik meg, utána pedig semmi.(Tehát az első évadban dolgozom januártól júniusig, a másodikban meg szeptembertől decemberig. Ez két évad, de egy naptári évre esik.)
Ennek következtében nem merem a KATA-s adózást megtartani, amennyiben megszavazzák a változtatásokat, mert az egyik évben az adóhivatalnak keresek, a másikban meg felakaszthatom az államat a szögre.

Tisztelettel kérem, segítsenek nekem valami megoldást találni.

Üdvözlettel:

F. Mária

Magánszállásadó tevékenységnél az átalányadózást választanám 3 szoba 34 800 Ft/ szoba. Ebbe beszámítják e az egészségügyi kedvezményt ami havi 8 050 Ft? Köszönöm válaszát!

Tisztelt Szakértők!

Google Adsense hirdetéseket szeretnék elhelyezni a weboldalamra. A forgalomból adódóan havonta mindössze 10-15 ezer forint lenne a bevétel, így a KATA nem érné meg.
Az internetes hirdetési felület webgazda általi értékesítése tevékenység végezhető-e adószámos magánszemélyként? Ha igen, akkor 15% SZJA terheli csak a bevételt?

Előre is köszönöm!

Tisztelt Szakértők!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy ha diákként szeretnék kézműves termékeket árulni Meskán, főleg most nyáron, akkor elég adószámos magánszemélynek lennem? Csupán ügyfélkapun igényelek egy adószámot magamnak, és megadom a bevétel-anyagár értékét, mint adóbevallás és ennek a 15%-át befizetem? Van bármi más teendőm? Illetve számlát hogyan tudok adni?

Előre is köszönöm!

Tisztelt Dr. Sági István Úr!

Még a 2020. május 20-i SZJA bevallási határidő előtt önellenőrzéssel módosítani kívánom 2019. évi SZJA bevallásomat. A módosítás lényege: ingatlan bérbeadásból származó bevételemet növelem egy a korábbi bevallásból kimaradt összeggel. A korábbi (2020. februárban beküldött) bevallásomban az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem kiszámításánál a 10 %-os költségátalányt választottam azaz a bevétel 90%-át vettem jövedelemnek. A 2019. évi bevétel módosítása (több bevétel) miatti önellenőrzés során a jövedelem számításánál áttérhetek-e a 10%-os átalányról a tételes költségelszámolásra? Tehát nem a költségelszámolás változtatása céljából kívánok önellenőrzést benyújtani, hanem a bevétel módosítása miatt, de ha van lehetőség, ezzel egyidejűleg változtatnám a költségelszámolás módját is. Ugyanakkor a az Art 54. par. (3) bekezdése szerint:
“(3) Nincs helye önellenőrzésnek, ha az adózó a törvényben megengedett választási lehetőséggel jogszerűen élt, és ezt az önellenőrzéssel változtatná meg.”

Köszönettel: Jurenka Csaba

Tisztelt Dr. Sági István!

Főállású munkahelyem mellett hobbiként grafikai pályázatokon indulok, melyek jellemzően 50.000 Ft bruttó nyereményt képviselnek. Igazából nem is a nyeremény számít, hanem a kreatív kikapcsolódás. Pár éve már nyertem egy pályázaton. Akkor minden ezzel kapcsolatos adózási kérdést a pályázat kiírója intézett, nekem nem volt ezzel dolgom. Mostanában több ilyen pályázaton van lehetőségem indulni. Az eredményeim azt mutatják, hogy van is olykor esélyem. Azonban nem vagyok igazán felkészülve arra, hogy mit is kell tennem, ha valóban nyerek. Szeretném jól/hivatalosan csinálni, még ha eseti/esetleg bevételről is van szó. Számlát nem tudok adni, magánszemélyként indulok, mert a pályázatok ezt engedik. Azt szeretném kérdezni, hogy az valóban járható út-e, hogy a pályázatot kiírótól várom az adókkal kapcsolatos “ügyintézést”, vagy éppen az adózás alá tartozó rész kifizetését (én ekkor nyilván csökkentett díjat kapnék)? Vagy ha én vállalom a teljes összeg kifizetése után az adózást, akkor nekem milyen feladataim vannak? Milyen adózással dokumentumokat kell kérnem a pályázat kiírójától, vagy nekem milyen kötelességem van ilyen téren?

Esetleg elképzelhető az, hogy egy normál ügymenet alapján a következő évi NAV által elkészített bevallásban a nyeremény automatikusan megjelenik, vagy nekem kell esetleg ezt “manuálisan” kiegészítenem? De akkor ez a nyeremény milyen kategóriába tartozik?

Elnézést ha nem túl szakszerű kérdéseket tettem fel, de grafikai témában járatosabb vagyok, mint adózási ügyekben.

Segítségét előre is köszönöm!

Tisztelt Dr. Sági István!

A NAV elkészítette az adóbevallásomat, amellyel kapcsolatban az alábbi kérdésem van:
A családi kedvezményem összege 3.199.920 Ft volt. Év elején én úgy nyilatkoztam, hogy a családi kedvezményt én veszem kizárólag igénybe, nem közösen az élettársammal (minden évben így adom le a nyilatkozatot).
A bevallásban mégis azt látom, hogy az élettársammal közös érvényesítés van bejelölve.
Nem vagyunk házasok, sem bejegyzett élettársak. Az első gyermekem után szerintem ő nem lehet jogosult (nem ő az apja). Azt olvastam, hogy csak házasok vagy bejegyzett élettársak esetén ennyi az összeg, ha mindkét szülő jogosult ilyen kedvezményre. Csak a 2. gyermekem közös az élettársammal, de mindkét gyermekem után én vettem egész évre vonatkozóan igénybe a kedvezményt.
A kérdésem az lenne, hogy az adóbevallásban módosíthatom-e a nyilatkozatot úgy, hogy sem a közös érvényesítés, sem pedig a megosztás jelölése nincs bepipálva? Továbbá kitörlöm az élettársam adatait a nyilatkozat ezen részéről?
Hiszen nem közösen érvényesítettük ezt az adókedvezményt.

Válaszát és segítségét előre is köszönöm!

                                businessandlawkft