Ingatlan tanácsadás online ingyenesen

Ingatlanvásárlással, – eladással és ingatlanokkal kapcsolatos ingyenes tanácsadó fórum az interneten.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak ingatlannal kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel!

Ingyenes tanácsadó szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Ingatlan tanácsadás online ingyenesen az interneten örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

Visszajelzés
253 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Köszönöm a választ! Üdv Nagy Anna

Ez az illetékmentesség fennáll akkor is, ha az eladott ingatlan árát a fiam nekem adja át? Ha lehetséges az illetékmentesség, milyen papírt kell írni,ill. azt is ügyvédnek kell írnia?
Köszönöm a válaszát, üdv. Nagyné

Kérdésem lenne: több, mint 15 évvel ezelőtt a fiam nevére vettünk egy lakást, ami tulajdonképpen az enyém (akkor csak egy ingatlan lehetett egy személy nevén, ezért tettük ezt), haszonélvezet van a lakáson. Most eladom (vagyis a fiam tudja megkötni az Adásvételi Szerződést. Azt szeretném tudni, hogy juthatok a legkedvezményesen a pénzemhez, illetve milyen fizetnivaló van az ingatlan után? A fiam nekem ajándékozhatja a pénzt? Készpénzben kérjem az összeget, vagy bankszámlára? Mennyit kell adózni, ha a fiam számlájára megy a peénz? Mennyit, ha az én számlámra utalja a vevő? Köszönöm előre is a gyors választ, mert a hétvégén lenne a szerződéskötés. Üdv. Nagy Fné

Tisztelt Dr. Sági István!

A helyzet a következő, egy ingatlan hagyatéki tárgyalása előtt állunk az öcsém után a másik sajnos már szintén elhunyt testvérem fiával, az ingatlan 1/9-ed részben már az én tulajdonom 25 év óta, ezért csak a fennmaradó 8/9-ed oszlana meg közöttünk fele-fele arányban és szeretnénk a jövő héten esedékes tárgyalás előtt megállapodni arról, hogy én lemondok X millió forint fejében az ingatlan rám eső 4/9-éről, illetve majd eladom neki a meglévő 1/9-edet is. A kérdésem az, hogy amennyiben én lemondok a javára, őt terheli-e kizárólag az ingatlan után fizetendő örökösödési illeték, kell-e nekem nyilatkozni a közjegyzőnél arra vonatkozóan, hogy ezt a másik fél x millióval megváltotta, illetve nekem ezután az összeg után kell-e valamilyen címen adóznom. Ha nem jelezzük a közjegyző felé, hogy az én részem anyagi szempontból meg lett váltva, de egy ügyvéd előtt kötöttünk az összeg kifizetéséről egy megállapodást, és azt nem teljesíti, akkor ez kikényszeríthető jogi eszközökkel, vagy eleve ne is menjünk bele ebbe a megoldásba?
Megtisztelő válaszát, előre is köszönöm!
Amarillisz

Üdvözlöm!
Szeretnék ingatlant vásárolni Magyarországon befektetési célból, albérlet kiadásra.
Jelenleg Angliában dolgozom és érdeklődni szeretnék, hogy külföldi keresőként, hogyan kell majd adóznom a megvásárolt ingatlan után?
Illetve a lakáskiadásnál, hogyan befolyásolja az adózást az, hogy külföldön vagyok munkavállaló és adózó. Kell-e az általános illeték- és adófizetési kötelezettségen túl másra is gondolnom?
Kis lakásban gondolkodom (kb. 50 nm), 33 éves vagyok, egy lakás negyed részével rendelkezem. Úgy tudom ezek lényeges információk a fenti kérdésben.
Előre köszönöm a választ!
Brigitta

Üdvözlöm!
Aláírtunk egy elő adásvételi szerződést, úgy hogy a közvetítő téjékoztatása szerint minden rendben lesz, a Csok-ra egyértelműen jogosultak vagyunk.
Sajnos kötbér is van, ha nekünk felróhato okból visszalépnénk.
Ezután derültek ki dolgok., és egyáltalán nem vagyok biztos benne, jogy nem kell-e majd visszafizetnünk mindent.
Az oka: 3 gyermekemből 2 dolgozik, sehol nem találok arra utalót hogy ne dolgozhatna, ha igen fontos e a keresete. És az eltartott jelző sem egyértelmű.
Hogyan tudnék visszalépni, jogy ne kelljen kötbért fizetni.,illetve mennyire valós a félelmem Csok ügyben?
Köszönöm a segítségét.
Melinda

Tisztelt Uram!

Szeretném megkérdezni, hogy az 5 évet, ami után már nem kell adót fizetni egy ingatlan vételára és eladási ára közötti különbözet után, honnan kell számolni, az adás-vételi szerződés földhivatali benyújtásának időpontjától vagy a tulajdonjog bejegyzésének időpontjától.

Egy olyan helyzet miatt kérdezem, amelyben az adás-vételi szerződés megkötése és benyújtása (és természetesen a teljes vételár kifizetése és a vagyonszerzési illeték megfizetése), illetve a tulajdonjog tényleges bejegyzése között egy hiba miatt 15 év telt el. Melyik időpont számít az adózás szempontjából az ingatlan mostani eladásakor?

Köszönöm!

Tisztelt Dr. Sági István!

Csak az adásvételi szerződés került benyújtásra a földhivatalba, ennek nyoma van a tulajdoni lapon, de az a nyilatkozat nem, hogy az előző tulajdonos engedi bejegyezni az új tulajdonos tulajdonjogát, ezt csak most pótolták.

Üdvözlettel: Zsófi

Köszönöm szépen a válaszát!
Üdvözlettel: Zsófi

Üdvözlöm,

Van egy 26-28 Milliót érő lakás a 16 kerület Felsőmalom utca- ban 57nm + 100nm saját kert és 3,72 tároló.
Az ingatlant 7 millió forint lakáshitel terheli.

Önerőnk nincs.

Szeretnénk újabb hitel bevonásával egy nagyobb lakást vagy házat venni 30-35 millió forintig.
A keresett lakás / ház paraméterei 85-100nm 4 szoba legalább 70nm kertrész.

Mivel az új lakás foglalója minimum 5-10%, ezen összeg előteremtésére mi a következő opciókat találtuk reálisnak:

1. adásvétel kötése azzal a feltétellel hogy a kiköltözés fél vagy egy éven belül történik.
2.személyi hitel felvétele, az új lakás leelőlegezése a meglévő lakás eladásából a hitel visszafizetése.
3. újabb jelzáloghitel kötése a meglévő ingatlanra, ami fedezi a foglaló összegét.

Mi manapság az legjobb járható út ezek közül illetve ha van egyéb módszer arra is kíváncsi lennénk?

Köszönettel: Rutnai András

Tisztelt Dr. Sági István!

Nem jeleztük az ügyvédnek, hogy kérnénk illetékkedvezményt.

Üdvözlettel,
Ebinger Mátyás

Tisztelt Dr. Sági István!

Alábbi témában szeretném véleményét illetve segítségét kérni:

2016 januári lakáseladásból (100%-ban az én tulajdonom) vásároltunk 2016 márciusában élettársammal 50-50%-ban egy beépítetlen telket. Illetékmentességet kértünk a telekre mivel 4 éven belül építkezni szerettünk volna rá.
A NAV kiszabta az illetéket, mivel az adás-vételi szerződés szerint a telken egy felvonulás szerű építmény áll (ezt sajnos beleírtuk a szerződésbe…), és emiatt szerintük a telek nem számított bele a beépítetlen kategóriába, annak ellenére, hogy a hivatalokban az beépítetlen területként volt bejegyezve.
A NAV-nak fellebbeztünk, mivel a szóban forgó “műszaki alkotás” véleményünk szerint nem meríti ki az építmény fogalmát. A fellebbezést elutasították, mivel szerintük az építmény. Ezt már csak bíróságon támadhatjuk meg.

A telket a lakásom eladásából származó bevételből vettük feleségemmel, (akivel csak a telek vásárlása után házasodtunk össze 2016 májusában), a telken 2016 októberében megkezdődött egy családi lakóház építése, amit a feleségem 2016 októberi lakáseladásából finanszírozunk. Az építkezés befejezése és a lakhatási engedély kézhezvétele várhatóan 2017 június.

Tehát a telket és az építkezést is ingatlan eladásból finanszírozzuk. Ennek ellenére is kiszabhatja a NAV az illetéket a telekre mivel szerintük az beépített volt, illetve későbbiekben az elkészült családi házra? A két eladott lakás összértéke nagyjából megegyezik a telek szerződés szerinti és a ház számlák szerinti értékével.

Köszönettel és üdvözlettel,
Ebinger Mátyás

                                businessandlawkft