Ingatlan tanácsadás online ingyenesen

Ingatlanvásárlással, – eladással és ingatlanokkal kapcsolatos ingyenes tanácsadó fórum az interneten.

Menete:

1, Regisztráció ide kattintva vagy a bal oldalon található “Bejelentkezés / Regisztráció” vagy “További lehetőségek” segítségével.

2, Regisztráció után bejelentkezés és a megfelelő “Fórum” menüben hozzászólást írva lehet kérdezni.

Kérjük, hogy itt csak ingatlannal kapcsolatos általános jellegű kérdéseket tegyen fel!

Ingyenes tanácsadó szolgáltatásunk célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos kérdésekben. (Ha úgy érezzük a kérdése túlmutat az ingyenes tanácsadás határán felvesszük Önnel a kapcsolatot.)

Amennyiben privát vagy általánosan nem megfogalmazható kérdése lenne kérjük érdeklődjön szolgáltatásunk iránt, ezen linkre kattintva kérhet további tájékoztatást vagy árajánlatot személyes illetőleg online tanácsadásunkkal kapcsolatban.

Ingatlan tanácsadás online ingyenesen az interneten örökölt ingatlan eladása utáni adózás 2020, ingatlan eladás utáni adózás 2020, albérlet adózás 2020, öröklés utáni adózás

Visszajelzés
253 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm a válaszát.

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Új lakás megvásárlásának illeték terhével kapcsolatban lenne kérdésem.

Idén márciusban szeretnénk szerződést kötni egy épülőben lévő lakás megvételére. A lakás átadása várhatóan 2021 nyár eleje. Az illeték összegét egy 2018 márciusában eladott lakás beszámításával szeretnénk csökkenteni.
Az illeték meghatározásának a dátuma a szerződés kötésének időpontja, vagy a lakás átadásának (hatósági engedélyek, földhivatali bejegyzés megszerzésének) időpontja? Az illeték számításánál a 2018 márciusban eladott ingatlan három éven belülinek tekinthető, így csökkentheti az illeték összegét?

Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel,

Liegl Tamás

Tisztelt Ügyvéd úr!
Sajnálom,de köszönöm válaszát.

Tisztelt Dr. Sági István!
Telek eladással kapcsolatban kérdeznék Őntöl, próbálok érthetően fogalmazni. A telken áll egy hétvégi házként szereplő 1974 ben épült faház,a vevő megtekintett állapotban vette,tudomása volt arról,hogy egy 45 éves,de korához képest jó állapotú hétvégi házat( faházat) vesz a telekkel. Átalakításnál a fa anyagában lóhangyát találtak,ami szerintük rejtett hiba,és szavatossággal tartozom érte.Ügyvéd úr szerint jogos a kérésük? Pert nyerhetnek ?

Tisztelt dr. Sági István!

Igen, ez számunkra is világos. És ha én bejelentkezem abba a lakásba, akkor is meg kell fizetni?

Köszönettel,
F.

Tisztelt Hülgyem/Uram!

Édesapám egy budapesti ingatlannal rendelkezik, melynek teljes tulajdonjoga az övé. Ez a lakás kb. 2005 óta van kiadva, jelenleg is ugyanannak a személynek (családnak), akikkel nem állunk rokoni kapcsolatban. Édesapám nyilatkozott arról, hogy ő, mint tulajdonos nem lakik a lakásban. Én, mint gyermeke vagyok az egyetlen, aki ezt a lakást örökölné, de ha úgy jogilag jobb helyzetbe kerülne a családunk, akkor gyakorlatilag mindegy, mikor kerül át az én nevemre az ingatlan.
Ezen információk fényében a következő kérdésekkel fordulnánk Önökhöz:
Lehetséges-e kikerülni azt, hogy az ingatlan bérbeadásáért adót kelljen fizetnie édesapámnak? Gondolunk itt pl. arra, hogy esetleg én bejelentkezem a lakásba tartózkodási vagy állandó lakcímre, (hogy ezáltal rokon “lakjon” a lakásban).
Hogyha lehetséges ennek az adónak az elkerülése, abban az esetben a havi 25.000 Ft, melyet azért fizetünk, hogy papíron nem ő lakik ott, megszűnne?

Lényegében a lehető legkevesebb költséggel szeretnénk továbbra is kiadni a lakást, úgy, hogy jogilag minden rendben legyen.

Köszönettel,
F.

Nagyon sépen köszönöm a válaszát Ügyvéd Úr!!!

Tisztelt Dr. Sági István!

Párommal vásároltunk 50/50 hányadban egy lakást 5 évvel ezelőtt (2014).
Tavalyi évben megvásároltam tőle a tulajdonrészét, tehát egyedüli tulajdonosa vagyok a lakásnak jelen pillanatban. (A vagyonszerzési illetéket megfizettem természetesen.)

Jelen pillanatban el szeretném adni a lakást!

Abban szeretném a segítségét kérni, hogy ebben az esetben hogyan kell számolni az esedékes jövedelemadó mértékét.

Az 50% tulajdonrészem vásárlása több mint 5 éve történt.
A közös tulajdon megszűnése pedig tavaly összel.
Most magasabb áron értékesíteném az ingatlant, mint amennyi a 2x-se a volt tulajdonostársamnak fizetett összeg.
(amúgy jelentősen magasabb volt az összeg amit neki fizettem, mint 5 éve, amennyiért ő és én vettük az 50%-unkat)

Az szja adó mértékével kapcsolatosan találtam pontos informcáiókat, de ebben az esetben, hogy tulajdonhányad változások történtek, nem tudom sajnos mekkora adóra számíthatok, és az miből tevődik össze ebben az esetben.
A bizonytalanságomat az okozza, hogy ebben az esetben, össze kell adni az anno 50%-i vételáramat a most megvett másik hányad árával, és az ezen felül keletkezett nyereségből kell adóznom 15%-ot.
Vagy az eredeti 50%-ra már nem kell adót fizetnem, csak a másik hányad feletti nyereségre. Ha a mostani eladási árat elosztom 2-ővel és kivonom belőle a tulajdonhányad megvételi árát?

Kérem segítsen nekem ezt tisztázni!

Köszönöm szépen előre is a segítségét!

Tisztelt Dr. Sági István!

Lakáskiadással kapcsolatban szeretném kérni a segítségét. A kérdésem az lenne, hogy ha a költséghányad szerinti adózást választom a lakásom kiadása után, akkor a rezsiköltséget bármilyen módon fel kell tüntetni a számlán, amit átadok a bérlőknek? A rezsiköltség az én nevemre szól.

Igazából az érdekel, hogy ha a költséghányad szerinti adózást választom, akkor a rezsiköltséget kell-e bárhogyan igazolnom vagy bemutatnom az adóhatóság felé vagy akkor egyszerűen veszem az albérleti díjat, levonom a 10%-át és a maradék összeg után befizetem a 15%-os adót?

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel,

Szabó Viktor

                                businessandlawkft